برخی از اصلاح‌طلبان داخل و خارج ایران از سپاه حمایت کردند | اسپادانا خبر
 
 
چهارشنبه، 2 فروردين 1402 - 4:00

برخی از اصلاح‌طلبان داخل و خارج ایران از سپاه حمایت کردند

شماره: 21142
Aa Aa

عباس عبدی، لطف‌الله میثمی، حمیدرضا جلایی‌پور، نعمت احمدی، حمزه غالبی، رها اعتمادی ثقفی و زهرا نژادبهرام از جمله امضاکنندگان این بیانیه هستند.

۷۰ نفر از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب بیانیه دادند؛
برخی از اصلاح‌طلبان داخل و خارج ایران از سپاه حمایت کردند

۷۰ نفر از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب داخل و خارج از ایران با امضای بیانیه‌ای اقدام اخیر پارلمان اروپا برای قراردادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان‎‌های تروریستی را محکوم کردند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، در این بیانیه  آمده است:

«گذشته از اینکه پارلمان اروپا مجوزی برای دخالت در ساختار نظامی سیاسی کشورهای خارج از اتحادیه ندارد این عمل برای ما به مثابه یک تهدید و دخالت آشکار غیرقابل‌پذیرش است. مردم ایران طی تاریخ هزاران ساله خود فراز و فرودهای بی‌شماری دیده‌اند و اسناد تاریخی معاصر گواهی می‌دهند که هر گاه قدرت خارجی با تمسک به هر شعار و از هر راهی در مبارزات ملی آنها دخالت کرده است جز ویرانی و عقب‌ماندگی حاصلی به بار نیاورده است.

در بخش دیگری از این بیانیه با اشاره به اعترضات ماه‌های اخیر در ایران آمده است:

«ملت ایران با اتکا به مبارزات و تلاش‌های نیروهای ملی خود بنا بر تجربیات تاریخی در مقابل هر گونه دخالت دولت‌ها و قدرت‌های خارجی ایستاده است. ما همچنین از حکومت ایران مصرانه می‌خواهیم که با تجدیدنظر در سیاست‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی که باعث کم‌رنگ‌شدن روزبه‌روز اعتماد آحاد ملت به حاکمیت می‌شود اجازه ندهد که دخالت همیشگی بیگانگان یکبار دیگر باعث تضعیف مؤلفه‌های قدرت ملی ایران شود. بازسازی قدرت ملی مستلزم احترام به خواست مردم و حاکمیت قانون و پذیرش عقلانیت در اداره امور است.»

این بیانیه توسط چهره‌هایی همچون عباس عبدی، لطف‌الله میثمی، حمیدرضا جلایی‌پور، نعمت احمدی، حمزه غالبی، پیمان عارف، صادق نوروزی، رها اعتمادی ثقفی، زهرا نژادبهرام، حمید بهشتی امضا شده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان