جمعه، 26 شهريور 1400 - 14:38

ترامپ: ایران ضعیف شده و به دنبال توافق با واشنگتن است

شماره: 7724
Aa Aa

رئیس‌جمهور آمریکا گفته: من می‌خواهم با همه حتی با ایران هم کنار بیایم. ایران می‌خواهد صحبت کند و اگر ایران می‌خواهد من حاضرم.

در محوطه کاخ سفید و در جمع خبرنگاران؛
ترامپ: ایران ضعیف شده و به دنبال توافق با واشنگتن است

به گزارش اسپادانا خبر، رئیس‌جمهور آمریکا با بیان این ادعا که ایران به دنبال توافق با واشنگتن است گفت ایران خواهان گفت‌وگو باشد، او نیز برای این کار آماده است.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا  بار دیگر ادعا کرد که ایران به «کشوری ضعیف» بدل شده و خواهان توافق با آمریکاست.

رئیس‌جمهور آمریکا که در محوطه کاخ سفید در جمع گروهی از خبرنگاران صحبت می‌کرد، ابتدا در حال صحبت در مورد جنگ تجاری با چین بود که بحث را به سوی ایران برد و مدعی شد که جمهوری اسلامی ایران خواهان توافق با آمریکاست.

او گفت: «به خاطر تعرفه‌های ما، چین در حال تبدیل شدن به کشوری ضعیف‌تر شده است، درست مانند ایران که بسیار ضعیف شده است و ایران هم خواهان توافق است.»

وی در ادامه صحبت‌هایش به بحث روابط با روسیه و گزارش «رابرت مولر» در مورد مداخله ادعایی مسکو در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا پرداخت و باز هم بحث را به سوی ایران برد. وی داشتن رابطه خوب با رقبا از جمله روسیه و چین را خوب توصیف کرد و گفت: «من می‌خواهم با همه کنار بیایم، حتی می‌خواهم با ایران هم کنار بیایم، ایران می‌خواهد صحبت کند و اگر ایران می‌خواهد گفت‌وگو کند، من حاضرم.»

ترامپ پیش از این در جریان سفر به توکیو پایتخت ژاپن هم در اظهاراتی مشابه گفته بود که ایران با رهبران کنونی خود می‌تواند «کشوری فوق‌العاده» باشد و او حاضر است با ایران مذاکره کند.

 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان