چهارشنبه، 13 فروردين 1399 - 6:10

جمهوری اسلامی موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای‌ ندارد

شماره: 9247
Aa Aa

حاتمی گفته کلیه موشک‌های جمهوری اسلامی ایران با سرجنگی متعارف استفاده می‌شود و الحمدلله دقت آنها بسیار بالاست؛ آمریکایی‌ها این را به خوبی لمس کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران؛
جمهوری اسلامی موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای‌ ندارد

امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران پاسخ به این سوال که آمریکا مدعی شده که راهبرد ترامپ به ایجاد ائتلاف برای خاتمه دادن برنامه موشکی ایران منجر شده است تصریح کرد:

موضوع پرتاب ماهواره در دنیا روشن است و ارتباطی به بحث ‌موشکی‌ ندارد. در بحث موشکی هم آن چیزی که منع شده ساختن و پرداختن به موشک‌هایی با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای‌ است که در جمهوری اسلامی چنین چیزی وجود ندارد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، وی افزود:

کلیه موشک‌های ما که به آن افتخار می‌کنیم و یک مولفه مهم قدرت دفاعی و نظامی جمهوری اسلامی ایران است با سرجنگی متعارف استفاده می‌شود و الحمدلله دقت آنها بسیار بالاست و آمریکایی‌ها این را در عین‌الاسد به خوبی لمس کردند و ما موشک‌های دقیق با سر جنگی متعارف داریم.

وزیر دفاع همچنین درباره موضوع ماهواره‌بر و ماهواره گفت:

این موضوع هیچ ارتباطی به بحث مذکور ندارد و یک موضوع غیرنظامی است. ممکن است از ماهواره‌ای با اهداف دفاعی هم استفاده کنیم ولی ماهواره‌بر موضوع کاملا غیر دفاعی بوده و حق مسلم و قطعی ملت ایران است. ما در این چهارچوب این برنامه را پیش می‌بریم و منعی هم در دنیا برای آن وجود ندارد. 

حاتمی رباره ماهواره ظفر2 تصریح کرد:

ماهواره ظفر 2 با ماهواره‌بر سیمرغ پرتاب می‌شود و همانطور که گفته شد ماهواره‌بر سیمرغ موضوع تحقیقاتی ماست و تاجایی که تحقیقات‌مان به ثبات برسد و بتوانیم این کار را به‌صورت پایدار انجام دهیم ادامه پیدا خواهد کرد و در اولین فرصت که امکان فراهم شود، صورت خواهد گرفت.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان