يكشنبه، 22 فروردين 1400 - 14:14

جنتی از مردم ایران خواست به مردم لبنان کمک کنند

شماره: 10923
Aa Aa

او گفته دولت و دستگاه‌های مختلف نظارت داشته باشند تا افراد مساله‌دار که به دنبال برگزاری مراسم محرم به روش پیش از کرونا هستند هدایت شوند.

در جلسه شورای نگهبان ایران مطرح شد؛
جنتی از مردم ایران خواست به مردم لبنان کمک کنند

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان ایران در جلسه این شورا گفت:

مساله انفجار در لبنان به معنای واقعی کلمه یک فاجعه دردناک بود و خسارت‌های مادی و معنوی زیادی بر جا گذاشته که امیدوارم همه کشور‌های اسلامی در بازسازی و جبران خسارت‌های این کشور مقاوم کمک کنند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، وی تاکید کرد:

اگرچه درباره علت این حادثه گمانه زنی‌هایی مطرح شده اما مسائل مهم دیگری در این خصوص مطرح است که باید به دقت بررسی و نتیجه آن اعلام شود.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به حرکت‌های "مومنانه" مردم کشورمان در ایام کرونا توصیه کرد که دولت و به خصوص مردم در حد توان و وسع خود به مردم حادثه دیده لبنان نیز کمک کنند.

جنتی از "پاسخ دقیق و مهم آیت‌الله سیستانی مرجع عالی شیعیان عراق درباره عزاداری محرم در شرایط کرونا" تشکر کرد و گفت: ایشان به درستی و به موقع شرایط برگزاری عزاداری سرور و سالار شهیدان در ایام کرونا را تببین کردند که بسیار راهگشا خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه همه باید به وظایف شرعی، اخلاقی و بهداشتی خود نسبت به شرایط کرونایی عمل کنیم تصریح کرد:

دولت و دستگاه‌های مختلف، نظارت داشته باشند تا عده‌ای از افراد مساله‌دار که به دنبال برگزاری مراسم محرم به روش پیش از کرونا هستند، هدایت شوند و در مسیر درست قرار بگیرند تا عزاداری امام حسین (ع) با رعایت کامل مسائل بهداشتی برگزار شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان