دوشنبه، 29 شهريور 1400 - 18:24

حمله جنگنده های اسرائیل به مرکز توسعه موشکی ایران در سوریه

شماره: 7329
Aa Aa

بر اساس گزارش مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه یکی از دو ساختمان ایرانی‌ها به توسعه موشک‌های میان‌برد و دیگری یک محل آموزشی بوده است.

تعدادی کشته و زخمی شده اند؛
حمله جنگنده های اسرائیل به مرکز توسعه موشکی ایران در سوریه

در ادامه تجاوزات رژیم اسرائیل به سوریه حملاتی به خاک سوریه راه اندازی شد که بنابه گزارش هایی تعدادی از نیروهای سوری کشته و زخمی شده اند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تابناک برخی از رسانه های وابسته به معارضان سوریه، مدعی هدف قرار گرفتن نیروهای ایرانی شده اند.

بنا به ادعای مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه در جریان آخرین دور حملات اسرائیل به اهدافی در سوریه، تعدادی ایرانی کشته شده‌اند.

خبرگزاری سانا، وابسته به دولت سوریه، گزارش داد که موشک‌های اسرائیلی به یک پایگاه نظامی سوریه در شهر صیاف اصابت کرده‌اند.

شهر صیاف در استان حما و در شمال شهر دمشق قرار دارد.

سخنگوی ارتش اسرائیل درخواست خبرگزاری فرانسه را برای اظهارنظر درباره این خبر رد کرده است. این حمله  یک روز پس از اعلام نتیجه قطعی انتخابات رژیم صهیونیستی که در آن گفته شد نتانیاهو پیروز انتخابات شده و پنج روز پس از تروریستی خواندن سپاه ایران توسط امریکا و به پیشنهاد نتانیاهو صورت گرفته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری سانا، سه نفر مجروح و تعدادی ساختمان ویران شدند.

اما مرکز نظارت بر حقوق بشر سوریه که وابسته به معارضان سوری است مدعی شده که در این حملات، ساختمان‌های یک آموزشگاه نظامی و همچنین دو ساختمان که توسط نیروهای ایرانی استفاده می‌شدند هدف قرار گرفتند.

بر اساس گزارش این مرکز، یکی از دو ساختمانی که ایرانی‌ها از آن استفاده می‌کردند به توسعه موشک‌های میان‌برد اختصاص داشته و ساختمان دوم نیز یک محل آموزشی بوده است.

مرکز موشکی مصیاف در این چهارمین شهر بزرگ سوریه، در سال ۲۰۱۷ نیز دست‌کم پنج بار دیگر مورد حمله منتسب به اسرائیل قرار گرفت.

بر اساس گزارش رسانه‌های بیروت، فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای سازمان ملل در لبنان را از نقض دوباره حریم هوایی آگاه کرده است؛ این بیانیه افزوده هواپیماهای اسرائیلی بر فراز مناطق جنوب تا صیدا و صور و مناطق بقاع غربی پرواز کرده و دوباره از سمت جنوب به اسرائیل بازگشتند.

ارتش اسرائیل هنوز به حمله جدید منتسب به این کشور به سوریه واکنش نشان نداده است.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان