خودکشی نکنید؛ به ما بپیوندید | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 11 خرداد 1402 - 21:35

خودکشی نکنید؛ به ما بپیوندید

شماره: 7421
Aa Aa

در حالی که آمار خودکشی بین ماموران پلیس فرانسه افزایش یافته جلیقه زردها خطاب به آن ها شعار می دادند: خودکشی نکنید، به ما بپیوندید.

تحقیق در مورد شعار جلیقه زردها علیه ماموران پلیس؛
خودکشی نکنید؛ به ما بپیوندید

دادستانی فرانسه در مورد شعار «خودکشی کنید» از سوی جلیقه زردها علیه ماموران پلیس این کشور تحقیق می کند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از یورونیوز، شماری از شرکت کنندگان در تظاهرات جلیقه زردها در حالی این شعار را سر دادند که از ابتدای سال جاری میلادی آمار خودکشی بین ماموران پلیس فرانسه افزایش یافته است.

شعارهای مشابهی نیز بر روی ساختمان ژاندارمری در شهر لاندیویزیو در غرب فرانسه نوشته شده بود.

در حالی که اکثر چهره های سیاسی و اتحادیه های ماموران پلیس فرانسه سر دادن شعار «خودکشی کنید» را محکوم کرده اند، برخی از چهره های جنبش جلیقه زردها ضمن اشاره به خشونت پلیس فرانسه علیه تظاهرکنندگان در ماه های گذشته تاکید می کنند که این شعار باید در همین چارچوب تفسیر شود.

آنها همچنین از آنچه «سوءاستفاده» مقامات دولت فرانسه و رسانه ها از شعار «خودکشی کنید» خوانده اند، انتقاد کردند.

مقامات رسمی فرانسه با وجود انتشار ویدئوهای بسیاری از خشونت پلیس این کشور در مقابل تظاهرکنندگا، از استفاده از عبارت «خشونت پلیس» سر باز می زنند. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در پاسخ به پرسش به دانشجویی که از او در مورد «خشونت پلیس» با تظاهرکنندگان پرسیده بود گفته بود: «از عبارات "سرکوب" یا "خشونت پلیس" استفاده نکنید. این عبارت ها در حکومت قانون غیر قابل پذیرش هستند.»

کریستوف کستنر، وزیر کشور فرانسه نیز خواستار توقف پوشش رسانه ای درباره «خشونت پلیس» شده بود.

از سوی دیگر ویدئویی که در شبکه های اجتماعی پخش شده است نشان می دهد که شرکت کنندگان در تظاهرات خطاب به ماموران پلیس شعار می دادند: «خودکشی نکنید، به ما بپیوندید».

این در حالی که ویدئوهایی که از بعدازظهر همان روز پخش شده است تظاهرکنندگان را در حال سر دادن شعار «خودکشی کنید» نشان می دهد.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان