شنبه، 2 بهمن 1400 - 15:27

عباس عبدی خواستار حدف ریاست جمهوری در ایران شد

شماره: 10943
Aa Aa

او می گوید با احیای نهاد خست‌وزیری می‌توان هر ماه یک نخست‌وزیر جوان و انقلابی را امتحان کرد و مثل آب خوردن او را تغییر داد.

می توان یک سراب دیگر به روی مردم گشود؛
عباس عبدی خواستار حدف ریاست جمهوری در ایران شد
عباس عبدی، فعال اصلاح طلب ایران گفت:
اگر به جای انتخابات غیر راهگشای سال بعد، نهاد نخست‌وزیری را در قانون زنده کنند، خیلی بهتر است. حداقل رییس‌جمهور منتخب و دولت او ۴ یا ۸ سال روی دست ساختار نمی‌ماند. به نحوی که نه می‌توانند آن را قورت دهند و نه می‌توانند آن را بالا بیاورند.
به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از اعتماد، عبدی می گوید:
نخست‌وزیری این مشکل را ندارد. می‌توان هر ماه یا هر سال یک نخست‌وزیر جوان و زبده و انقلابی را امتحان کرد و پس از مدتی یا تجربه کسب می‌کنند و پیچ و خم کارها دست آنان می‌آید و مشکلات حل می‌شود. اگر هم نتوانستند مثل آب خوردن می‌توان او را تغییر داد و یک امید کاذب و سراب دیگر به روی مردم گشود. حداقل از حالا کمتر دچار مشکل خواهند شد. با احیای نهاد نخست‌وزیری، حوصله مردم هم از این فرآیندهای پرهزینه و بی‌ثمر و البته پر سر و صدا دیگر سر نمی‌رود. به‌علاوه پس از ۴۰ سال باید پیشرفتی کرده باشیم و خلاصه ببینیم که اصلا انتخابات به معنای غربی لازم است یا خیر؟ در اسلام هست؟ این روزها برخی دانشمندان جدید حاضر در ساختار قدرت فرصت پیدا کرده‌اند تا چنین پرسش‌هایی را جهت رفع چنین شکاف‌هایی برای اولین‌بار طرح کنند.
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان