چهارشنبه، 13 اسفند 1399 - 8:04

عدالت‌خواهی اسلامی با نگاه سوسیالیستی محقق نمی‌شود

شماره: 10373
Aa Aa

علم الهدی، نماینده ولی فقیه گفته در نظام بانکی ایران دزد پرورش پیدا می‌کند؛ عامل فساد در ایران، ساختارهای نامناسب، فاسدپرور و فسادساز است.

تقوا اصل اول در عدالت‌خواهی اسلامی است؛
عدالت‌خواهی اسلامی با نگاه سوسیالیستی محقق نمی‌شود

سید احمد علم الهدی در هفدهمین خطبه مکتوب خود به شهادت شهید بهشتی اشاره کرد و گفت: شهادت شهید بهشتی در هفتم تیر ۱۳۶۰ برای ما نمایشگاه بسیار شفاف از ماهیت نفاق است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، امام جمعه مشهد بیان کرد:

۳ عزیز در انقلاب از دست دادیم که همانند آنان در ۴۰ ساله انقلاب در کنار مقام ولایت به وجود نیامد: مرحوم شهید آیت‌الله صدر در عراق، مرحوم استاد شهید آیت‌الله مطهری و شهید مظلوم مرحوم آیت‌الله بهشتی.

وی با بیان اینکه در تحول یک‌ساله دستگاه قضا، مبارزه با فساد، مفسدین و جریان فساد اقتصادی باعث ایجاد امیدواری در مردم شده است افزود: دو نکته حائز اهمیت در مبارزه با فساد قابل توجه است. یکی اینکه ریشه مفاسد اقتصادی، جریان قدرت و ثروت وابسته به خارج از کشور است و دیگر اینکه عامل فساد در کشور، ساختارهای نامناسب، فاسدپرور و فسادساز است.

علم الهدی، مبارزه با فساد را مبارزه با ریشه شکل‌گیری فساد دانست و بیان کرد: جریان قدرت و ثروت، مبارزه با فساد را آرام نخواهند گذاشت.

وی باتأکید بر اینکه به‌جای ایراد گرفتن، از دستگاه قضا حمایت کنید گفت: عدالت‌خواهی اسلامی با نگاه سوسیالیستی محقق نمی‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، اصل اول در عدالت‌خواهی اسلامی را عنصر تقوا عنوان کرد و افزود: افترا زدن و توهین کردن خلاف تقوا است.

وی با بیان اینکه نظام بانکی ما، نظامی است که در آن دزد پرورش پیدا می‌کند ابراز کرد: ساختار نظارتیِ دستگاه‌های نظارتی ما، نظام درستی نیست.

وی با بیان اینکه اگر در حمایت از مصرف‌کننده تدبیر و مدیریت ندارید، کسی بیاید که بتواند از مصرف‌کننده حمایت کند ابراز کرد: هم ساختارهای نظارتی، هم نظام بانکی و هم جریان‌هایی که در آن دزد پرورش پیدا می‌کند، باید درست شود.

 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان