سه شنبه، 7 تير 1401 - 8:15

قانون اساسی ایران به درد وضعیت امروز نمی‌خورد

شماره: 12665
Aa Aa

هادی غفاری می گوید شورای نگهبان با نظارت استصوابی بهترین فرزندان انقلاب را رد صلاحیت کرده است؛ برخی از نهادها به هیچ جا پاسخگو نیستند.

عضو مجمع نیروهای خط امام عنوان کرد؛
قانون اساسی ایران به درد وضعیت امروز نمی‌خورد

هادی غفاری، عضو مجمع نیروهای خط امام گفت:

مشکلات ایران ریشه در این دارد که قانون اساسی به درد وضعیت امروز نمی‌خورد یعنی لازم است در بخش زیادی از بندهای قانونی تجدیدنظر شود تا بلکه از این طریق بتوانیم مشکلات پیش رو را حل کنیم.

به گزارش اسپادانا خبر، این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفتگو با اعتمادآنلاین گفت:

یکی از معضلات ساختاری کشور این است که برخی از نهادها که اتفاقاً در امور تاثیرگذاری مستقیمی دارند به لحاظ قانونی در قبال اشتباه‌ها و خطاهای احتمالی به هیچ جا پاسخگو نیستند. طبیعی است در چنین شرایطی چه خطراتی کشور را تهدید می‌کند. به همین دلیل همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها باید خود را ملزم به پاسخگویی به مراجع قانونی بدانند تا بدین ترتیب در تصمیم‌هایشان فقط مصلحت کشور و منافع مردم را لحاظ کنند. در قانون اساسی بندی به نام نظارت شورای نگهبان بر انتخابات داریم که این شورا از انتخابات مجلس چهارم به بعد با تکیه بر این قانون افراد را به دلایل واهی رد صلاحیت کرد. در واقع یکی از علل بحران‌های ریز و درشت این است که اعضای شورای نگهبان با نظارت استصوابی بهترین فرزندان انقلاب را رد صلاحیت کردند تا در نتیجه مردم در سال گذشته مشارکت ۱۰ درصدی در انتخابات داشته باشند و آنهایی هم که رأی دادند افرادی را برگزیدند که صلاحیت لازم را برای وکالت مردم ندارند.نمی‌توانیم از مجلس یازدهم که منتخب اقلیت مردم است توقع چندانی داشته باشیم. اینکه سخنگوی شورای نگهبان نظارت استصوابی را ابزاری برای رأی نیاوردن قاتل‌ها عنوان می‌کند توهینی آشکار به مردم است. این آقا مگر مردم ایران را چطور شناخته است که فکر می‌کند حاضرند به یک قاتل رأی بدهند؟

هادی غفاری گفت:

یکی از نمایندگان مجلس دهم گفته بود چون در دور بعد بنای ثبت‌نام ندارم از شورای نگهبان نمی‌ترسم و آزادانه اظهارنظر می‌کنم. این حرف نشان می‌دهد که مردم نمی‌توانند به وکلای مجلسی خود امیدی داشته باشند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان