چهارشنبه، 13 اسفند 1399 - 16:09

قوه قضاییه باید در خصوص فساد اقتصادی در ایران شفاف سازی کند

شماره: 10976
Aa Aa

جهانگیری گفته دستگاه قضا ضروری است نسبت به اتهامات مسئولان متهم به فساد شفاف سازی کند؛ سرمایه اجتماعی نظام آسیب جدی خواهد دید.

معاون اول رییس جمهور ایران مطرح کرد؛
قوه قضاییه باید در خصوص فساد اقتصادی در ایران شفاف سازی کند

اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور ایران در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت:

در حال حاضر شاهد انتشار اتهامات اقتصادی علیه برخی از مسئولان رده بالای کشور در رسانه های رسمی هستیم که با توجه به حساسیت و اهمیت این موضوع، انتظار عمومی این است که قوه قضاییه در سریعترین زمان ممکن نسبت به تعیین تکلیف این دست از اتهامات اقدام کند و در مورد اتهامات عنوان شده شفاف سازی نماید. در غیر این صورت شاهد شکل گیری باوری نادرست در افکار عمومی نسبت به عملکرد و سلامت همه مدیران ارشد نظام خواهیم بود.

به گزارش اسپادانا خبر، وی افزود: به نظر ضروری می رسد که قوه قضاییه برای پاسخگویی به مطالبه مردم و اقناع افکار عمومی نسبت به متخلف بودن مسئولانی که متهم شده اند یا تبرئه آنها از اتهامات مطروحه با فوریت و شجاعت شفاف سازی کند،چرا که در غیر اینصورت سرمایه اجتماعی نظام و اعتماد مردم آسیب جدی خواهد دید.

معاون اول رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر ضرورت آسیب شناسی و درس آموزی از برخی پرونده های در حال رسیدگی نظیر پرونده فردی از مسئولین دفتر یکی از مقامات ارشد نظام گفت: اعتماد زیاد به افراد و عدم نظارت دقیق می تواند به تکرار چنین تخلفات و مفاسدی در دفاتر مسئولین کشور منجر شود.

جهانگیری افزود:

مسئولان ارشد نظام و مدیران سطوح بالای مدیریتی کشور باید در واگذاری اختیارات و نظارت بر عملکرد دفاتر و مجموعه های مرتبط با خود دقت و حساسیت بیشتری داشته باشند. بعضاً برخی افراد در دفاتر مسئولان عالی رتبه کشور به واسطه اختیارات بی حد و حصر و عدم نظارت به گونه ای از جانب مافوق خود سخن می گویند که منجر به وقوع تخلفاتی می شود که مسئول دستگاه از آن بی خبر است، اما جامعه این تخلفات را به آن مسئول ارتباط داده و به پای او حساب می کند. لذا انتظار است که مراقبت های لازم بیش از پیش انجام شود.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان