دوشنبه، 6 تير 1401 - 1:27

نباید اجازه داد ولی فقیه تنها بماند

شماره: 17848
Aa Aa

سلامی، فرمانده‌کل سپاه می گوید هنر ولایت است که با یک دست دشمن را متوقف می‌کند و با دستی دیگر کشور را جلو می‌برد. دشمن می‌داند کجا را نشانه بگیرد.

کردستان از هزاران شهید اصفهان خونرنگ است؛
نباید اجازه داد ولی فقیه تنها بماند

حسین سلامی، فرمانده‌کل سپاه پاسداران در مراسم سالگرد شهدای حادثه خاش در گلستان شهدای اصفهان اظهار داشت:

به اصفهان افتخار می‌کنم.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از تسنیم، او ادامه داد:

دست‌بوس و پابوس خانواده‌های عزیز شهیدان والامقام اصفهان هستم و شکوه، عظمت و بزرگی و جلال این خانواده‌ها بسیار ارزنده است.

وی با بیان اینکه جهاد لباس عزت است و اگر قوم و ملتی لباس جهاد را از تن به در آورد خداوند بر آن لباس ذلت می‌پوشاند ادامه داد:

کردستان از هزاران شهید اصفهان خونرنگ است و در سال‌های نخست پیروزی انقلاب جوانان این دیار بودند که کردستان سربلند را از اسارت تجزیه‌طلبان وابسته به اجانب نجات دادند. مردان اصفهانی در طریق‌القدس بستان را آزاد کردند و در فتح‌المبین شوش و دزفول را از زیر آتش درآوردند و در بیت‌المقدس فاتحان خرمشهر بودند و فرماندهان شهید اصفهان در گلستان شهدای اصفهان آرمیده‌اند و مردم اصفهان آنها را تا عرش بدرقه کردند. شهدا اسلام را در مقابل کفر در قطعه‌ای از تاریخ پیروز کردند و این بار نباید ولی خداوند در میدان تنها بماند و امروز هم داستان همین است و نباید اجازه داد ولی فقیه تنها بماند. دشمنان می‌دانند چگونه جوانان ما در میدان‌ها برخط می‌شوند تا سیاست شیطان را با شکست مواجه کنند. ما مستمراً تمام تفکر و آرزوسازی دشمن را تعقیب می‌کنیم، مجبوریم روزانه آن‌ها را رصد کنیم. لحظه‌ای نیست که کاخ سفید‌نشینان سیاه‌بخت و همراهان و همرازان آنان برای شکستن این ملت نقشه نکشند. تمرکز آنان بر این ملت و قاعده بسیج ما است، به‌دنبال جداسازی و تفکیک هستند و ما می‌دانیم امام مؤمنان دیگر تنها نمی‌ماند. دشمنان شما را نمی‌شناسند هر روز با تصورات باطنی توطئه می‌چینند. باید دید چگونه یک ملت در اوج تنهایی در 44 سال پیش در یک نظام جهانی این‌چنین پابرجا و باشکوه جلوه جمال الهی را به نمایش می‌گذارد، شکست دادن این دشمنان جز به‌تأیید الهی ممکن نبود. صبر و توکل و ثبات قدم همه‌ این معانی در روح و کلام اخلاق شهدا جلوه‌های دل‌انگیزی داشت و هیچ کس به خود اجازه نمی‌داد میدان را ترک کند.

سلامی اعلام کرد:

خدا را شاکریم با رویش‌های مختلف خود نشانه‌های دیگر ظاهر کرد و میدان جهاد ادامه یافت، با اطمینان می‌گویم اگر جوانان ما نبودند داستان این شکوه، امنیت و عزت نبود ما پیشرفت‌های بی‌نظیری کرده‌ایم که هنر ولایت است که با یک دست دشمن را متوقف می‌کند و با دستی دیگر کشور را جلو می‌برد. دشمن می‌داند کجا را نشانه بگیرد. در تاریخ پیدا نخواهید کرد کشوری در محاصره جهانی در فشار سیاسی ده‌ها سال ایستادگی کند و دست‌های دشمن را ببندد، قرآن وحی جاری است که می‌گوید "یاد بیاورید دشمنان می‌خواستند شما را محاصره کنند اما خداوند دست‌های آن‌ها را بست"، ما آزادی عمل داشتیم با ابتکار عمل پیش می‌رفتیم و می‌رویم و دشمن نمی‌تواند در مقابل این عمل کوچک‌ترین تکانی بخورد، دشمن یارای پاسخ‌دهی ندارد و این نصرت الهی است که امام ملتمان، امام خامنه‌ای عزیز این‌گونه می‌تواند دشمنان را مدیریت کند و اجازه عملی به دشمنان ندهد اما خود و همیارانش آزادی عمل داشته باشند. دشمن شایعه می‌سازد، حرف زیاد می‌زند، تهی از حقیقت و خالی از محتوا است و خیال می‌بافد و توهم می‌پراکند که بعضی‌ها حس کنند خبری در راه است اما دشمن افول کرده و به غروب نزدیک شده است. شما تازه در میانه‌‌ سپهر حماسه‌های جاودان اسلام خورشید قرار دارید چراکه انقلاب در حال درخشش است و این ثمره درخشش است.

وی گفت:

مردم قاعده این نظام هستند و قائمه آنان رهبری است، دشمن این دو را هدف گرفته است او همواره شکست می‌خورد اما دست برنمی‌دارد مگر اینکه ما از دین دست برداریم و این ممکن نیست. دشمنان باید بپذیرند ما شکست‌ناپذیریم، باید بپذیرند ما نفوذناپذیریم، باید بر این آگاهی ملت آگاه باشند، من صمیمانه دست ملت را می‌بوسم با این صبر، آگاهی و شکیبایی و با نجابت پژواک صدای بیگانه نشدند و زمزمه‌های شیطان را تشخیص دادند و از کلام خدا تفکیک کردند، درود بر این ملت سرافراز هرچه دشمن نعره می‌کشد و جادو می‌کند ملت با آگاهی خود همه این جادوها را باطل می‌کنند، این ملت واقعاً بی‌نظیر هستند و اگر هزاران بار جان ناقابل ما فدای آن‌ها شود ارزشمند است. ما پای آرزوهای ملت تا پای جان می‌مانیم و بهترین آرزوها فدا شدن برای تحقق آرزوهای ملت است و دشمنان تصور نکنند که مردم ما شکست‌پذیرند، دشمنان می‌خواهند ذهن جوانان را تسخیر کنند اما جوانان ما مؤمن و اهل استقامت هستند، این نبرد ادامه دارد اما ما در حال طی نمودن راه‌های بزرگ هستیم، صبح و فتح مبین نزدیک است و این همانی است که خداوند وعده داد. با اراده پیش‌ می‌رویم مستحکم و باثبات، ما چرا باید از آمریکایی بترسیم که خود امروز گرفتار است، و نمی‌تواند داخل و خارج خود را اداره کند، فرار او از افغانستان را دیدیم، فرار تدریجی او را از عراق می‌بینیم شکست او از یمن را می‌بینیم، رخسار او افسرده است و کسانی که به آن تکیه کردند، کسانی که به تکیه‌گاه‌های عنکبوتی تکیه می‌کنند باید بدانند که به بدتکیه‌گاهی متوسل شده‌اند اما شما به خدا تکیه می‌کنید و آن‌ها چنین پناهگاهی ندارند. در حال مشاهده زوال دشمن هستیم و ما این را نمی‌گوییم خودشان می‌گویند، پس بمانیم، شرط نزول نصرت‌ها ماندن در صحنه است، امدادهای الهی به‌شرط حضور مؤمنان نازل می‌شود و در صبر خانواده‌ها خدا را برای ملت عزیز شاکریم، و پای این ملت بزرگ، پرافتخار و متکی بر اسلام خواهیم ماند.

  •  

او در اجتماع بزرگ سپاهیان محمد رسول الله(ص) نیز اظهار کرد:

بار دیگر لشکریان آسمانی خداوند روی زمین صف کشیدند. شما سپاه رسول خدا هستید. امتداد آن نسل عظیم و باشکوه که در چنین روزهایی خرمشهر را آزاد کرد. شما همچنان محافظان اسلام و رویش‌های جدید در عرصه انقلابمان هستید. شما آمدید تا مانع از تکرار تجربیات تلخ تاریخ صدر اسلام شوید. شما آمدید تا امام مسلمین در مسجد کوفه ضربت نخورد، آمدید تا امام مجتبی در نبرد سهمگین با سپاه معاویه تنها نماند، آمدید تا حادثه غم‌انگیز عاشورا تکرار نشود.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه تاریخ را مردانی می‌سازند که به اهدافشان اسقامت بورزند گفت:

ملت‌ها برای زندگی و بقای عزتمندانه همواره باید بدرخشند. حیات و بقای عزتمند و استقلال و آزادی فقط با استقامت در یکسری لحظات محقق نمی‌شود. مقاومت باید امتداد داشته باشد.ملت عزیز ایران که درس‌های فراموش‌نشدنی به دشمنان دادند با این حقیقت مسلم آشنا هستند که امروز استقلال و کرامت ما مجد اسلام است. این مهم به این مسئله وابسته است که در صحنه دفاع از انقلاب و نظاممان باقی بمانیم. این مردم عزیز هر روز آرزوهای دشمن را با خود دشمن دفن می‌کنند. دشمن اما همواره در کمین است. هرگاه شما پیروزی‌های بزرگ می‌آفرینید، او همه استعدادش را به‌کار می‌گیرد تا کام شما را تلخ کند. دشمن همواره مثل گرگ‌های گرسنه زوزه می‌کشد و خیالات باطلش را در فضاهای رسانه‌ای متراکمش منتشر می‌کند. او فکر می‌کند که ملت ایران به فراخوانی‌هایش پاسخ می‌دهد. دشمن هنوز ملت ایران را نشناخته است. در این ۴۳ سال انقلاب کاخ سفید لحظه‌ای از طراحی توطئه دست برنداشت. هیچ لحظه‌ای بدون اتاق‌های فکر توطئه آمریکایی نیست. در نقطه مقابل ملت ایران همواره خنثی‌گر این توطئه‌ها بوده است. به همین خاطر،دشمن نزول کرده و فروغش کم شده است. دشمن را در حال زوال می‌بینیم. مصداق فرارش می‌شود افغانستان، شکستش در یمن و فرار تدریجی‌اش از عراق. مردم ما همانند خورشید به سمت آسمان در حال حرکت هستند. صدای شکستن استخوان‌های دشمن شنیده می‌شود. دشمن پوکی استخوان گرفته است اگر چه به ظاهر هنوز قدرتمند است اما از درون خالی شده است. این روزها شکوهی از آرامش بر قلب‌های ملت ایران هویدا است. هر چه دشمن بر طبل دروغ و کذب می‌نوازد، مردم ایران آرام‌تر می‌شوند. مردم در صحنه مهربانی و گرفتن نگین انگشتری ولایت با قامتی برافراخته برای حفظ دستاورد شکوه شهیدانمان در صحنه هستند.

او گفت:

باید در این شرایط اقتصادی به مردم کمک کنیم. این روزها، روزهای کار است. نمی‌گذاریم گرد و غبار ناشی از محرومیت بر رخسار مردم بنشیند. شما با دست‌های نازنینتان رخسار زیبای مردم را نوازش خواهید کرد. آرزوهایتان در طول زمان تحقق یافت. در فاصله نزدیکی این آرزوی بزرگ هم محقق خواهد شد که به امامت پیشوای مسلمین در صحن مسجد الاقصی نماز بخوانید.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان