نمکی: باز نمی کنم که چرا ایران تابستان آرامی نداشت | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 4 تير 1403 - 7:08

نمکی: باز نمی کنم که چرا ایران تابستان آرامی نداشت

شماره: 10997
Aa Aa

وزیر بهداشت ایران گفته در حالی که عده ای پول پارو می کنند پزشکان اندوه جارو می کنند. چطور چنین مواردی را می توان با پول سنجید؟

در آیین نکوداشت روز پزشک عنوان شد؛
نمکی: باز نمی کنم که چرا ایران تابستان آرامی نداشت

نمکی، وزیر بهداشت ایران در آیین نکوداشت روز پزشک اظهار کرد:

درود می فرستم به همه شهدای جامعه پزشکی، چه بزرگانی که در جریان مدیریت بیماری کرونا گرفتار شده اند و چه شهدای مدافع سلامت؛ آرزو می کنم در ایام محرم با سید الشهدا محشور شوند. همچنین ازمعاون اول رئیس جمهور که همواره در کنار پزشکان و پرستاران حضور فعال داشتند و حمایت کردند، تقدیر می کنم.

به گزارش اسپادانا خبر، نمکی افزود:

امروز از زحمات و تلاش همکارانم در عرصه ملی می خواهم پس از ۶ ماه صحبت کنم. این روزها بارها و بارها از عظمت کاری که همه جامعه پزشکی از جمله پرستاران و پزشکان، خدمه بیمارستان، مسئولان آزمایشگاه ها و ... انجام دادند نمی توان حرف زد؛ اینها بغض های فرو خفته است که در این سالها بارها و بارها مورد بی مهری و ملامت و حتی اهانت قرار گرفتند اما وقتی روپوش سفید پزشکی را می پوشیم، این لباس احرام ماست که به عشق خدمت و طواف بیمار به سمت وی می رویم.

وزیر بهداشت ادامه داد: با هیچ معیاری نمی توان کار پزشکی را قیاس کرد. گاهی که حرف از ویزیت و تعرفه می زنند من شرمسار می شوم. مگر می شود دقایقی را که برق قطع می شود و برخی زیر بار خنک لم داده اند اما پزشکان و پرستاران در این لباس های سخت اقیانوسی از عرق از بدن خود جاری می کنند را با آنها مقایسه کرد در حالی که عده ای پول پارو می کنند و اینها اندوه جارو می کنند؟. چطور چنین مواردی را می توان با پول سنجید؟.

وی تاکید کرد:

در کووید ۱۹ مشخص شد پیش قراولان این جنگ سهمگین همین عزیزان هستند.

نمکی تاکید کرد: لحظه ای که همه فرار کردند این عزیزان ماندند و نشان دادند مردان روزهای سخت اداره کشور هستند. زانو می زنم و دست شما را می بوسم و افتخار می کنم که چنین یاران عزیزی در عرصه سلامت دارم. آن چه که نگذاشت یک بیمار پشت در بیمارستانی سرگردان شود و یا  پیرمرد و پیرزنی را از دستگاه قطع کنیم و جوانی جایگزین آن کنیم و حتی نگذاشت آن افغانستانی بدون کارت نیز از دستگاه جدا شود، همت و تلاش این جامعه پزشکی بود؛ جامعه ای اعم از پزشکمان و پرستاران و خدمتکار بخش و همه عزیزانی که در کنار یکدیگر تلاش کردند و این بزرگترین سرمایه اجتماعی ما است.

وی ادامه داد: بدا به حال آنان که این سرمایه را قدر ندانند. امیدوارم حداقل این قدر شناسی را با رعایت پروتکل ها مشاهده کنیم. همکارانم هر چندعاشق  کار خود هستند اما امروز خسته هستند. فکر می کردیم تابستان آرام تری داریم و روزهای سخت، پاییز و هم زمانی کووید ۱۹ و آنفولانزا باشد اما نشد؛ باز نمی کنم که چرا نشد و آن را واگذار می کنم به آینده چرا که برخی صحبت ها گسست اجتماعی ایجاد می کند. بزرگترین پاداش این عزیزان رعایت دستورالعمل هاست.

وزیر بهداشت تاکید کرد: در این ایام محرم امیدوارم مردم با همکاران من بیشتر همکاری کنند و نگذارند خیز جدیدی این عزیزان را گرفتار کند. بگذارید برای روزهای سخت احتمالی پاییز برای این عزیزان قدرت و توانی باقی مانده باشد. امیدوارم دست در دست هم روزی را شاهد باشیم که این بلای خانمان سوز کووید ۱۹ از مملکت ما حذف شود.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان