آیت الله مکارم شیرازی: چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 10 مهر 1402 - 14:40

آیت الله مکارم شیرازی: چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد

شماره: 5017
Aa Aa

این مرجع تقلید با بیان این که تولید کنندگان دارو برای برخوردارشدن از حمایت مردمی باید بر کیفیت تولیدات خود بیفزایند گفته: برخی با یک مشت خرافات به اسلام و هم به طب سنتی آسیب می‌زنند.

در دیدار با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی؛
آیت الله مکارم شیرازی: چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد

آیت الله مکارم شیرازی گفت: در روایات واحادیث اهل بیت (ع) چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد و برخی با یک مشت خرافات به اسلام و هم به طب سنتی آسیب می‌زنند.

به گزارش اسپاداناخبر، آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به نامگذاری سال به حمایت از کالای ایرانی، حمایت از اقلام پزشکی ساخت داخل را سبب ایجاد اشتغال و افزایش امید در کشور دانست.

وی از تولید کنندگان دارو خواست برای برخوردارشدن از حمایت مردمی بر کیفیت تولیدات خود بیفزایند.

آیت الله مکارم شیرازی طب سنتی که در چارچوب قانون و ضوابط باشد را تاثیر گذار و مورد تایید قرار داد و تصریح کرد: در روایات و احادیث اهل بیت (ع) چیزی به نام طب اسلامی وجود ندارد وبرخی با یک مشت خرافات هم به اسلام وهم به طب سنتی آسیب می‌زنند.

در ابتدای این دیدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ابراز امیدواری کرد تاپایان دولت دوازدهم، ۹۰۰ تخت به تخت‌های بیمارستانی استان افزوده شود.

وی از بی ضابطه بودن طب اسلامی (سنتی) در کشور انتقاد کرد وافزود: برخی افراد، بدون تخصص و با هدف کسب درآمد وارد این عرصه می‌شوند که هم برای طب سنتی و هم برای روحانیت مشکل آفرینی می‌کنند.

وزیر بهداشت، در مان و آموزش پزشکی بر حمایت از گروه‌های کم درآمد در طرح تحول سلامت تاکید کرد وگفت: در حال حاضر هیچ جنازه‌ای به دلیل ناتوانی مالی خانواده متوفی در بیمارستان نگه داشته نمی‌شود.

منبع/ خبرگزاری دانشجو

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان