هیات رییسه مجلس: زنان باید بچه داری و خانه داری کنند | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 14 خرداد 1402 - 14:28

هیات رییسه مجلس: زنان باید بچه داری و خانه داری کنند

شماره: 10526
Aa Aa

او با بیان این که کارمندان زن نمی توانند در آزمون دبیری کمیسیون‌ها شرکت کنند گفته با این دیدگاه چطور می توان با سیاست های ضد خانواده مقابله کرد؟

با اعلام سمیه محمودی، نماینده شهرضا و دهاقان؛
هیات رییسه مجلس: زنان باید بچه داری و خانه داری کنند

سمیه محمودی، نماینده شهرضا و دهاقان گفت:

از ظرفیت زنان در ترکیب هیات رییسه مجلس و کمیسیون ها استفاده نشده است در حالی که زنان نیمی از جامعه را تشکیل می دهند.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس افزود:

وقتی در مجلس از ظرفیت زنان در ترکیب هیات رییسه مجلس و کمیسیون ها استفاده نمی شود و یا کارمندان زن حتی نمی توانند در آزمون دبیری کمیسیون‌ها شرکت کنند چطور می توان با سیاست های ضد خانواده مقابله کرد در حالی که زن رکن اصلی آن است.

وی ادامه داد:

یکی از انتقادات مجلس یازدهم به دولت، عدم پرداخت یارانه به کودکانی است که تازه متولد می شوند و این در حالی است هیات هفت نفره متشکل از اعضای هیات رییسه مجلس بعد از بررسی درخواست زنان نماینده برای حضور در هیات رییسه کمیسیون ها تاکید کردند که زن باید بچه داری کند و به امورات خانه رسیدگی کند.

این نماینده مجلس یازدهم گفت: این گونه اظهارنظرها خلاف سیاست های تشکیل، تحکیم و تعالی خانواده است که رهبری برآن تاکید فراوان داشتند. چرا که باعث می شود زن احساس کند داشتن فرزند باعث دوری وی از اجتماع خواهد شد و در پی آن بنیان خانواده نیز تضعیف می شود.

محمودی گفت: مجلس در حالی در مورد عدم اجرای سیاست های تشکیل و تحکیم و تعالی خانواده می تواند انگشت اتهام به سمت دولت بگیرد که اصلاح دیدگاه نسبت به جایگاه زن و خانواده را از بدنه خود آغاز کند.

وی افزود: زمانی می توانیم طرح هایی در جهت تحکیم بنیان خانواده و ارتقاء جایگاه زن را به تصویب برسانیم که نگاه سنتی مجلس نسبت به خانم‌ها تغییر کند.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان