شنبه، 2 بهمن 1400 - 14:38

ویروس کرونا کشور‌های دینی را به سمت بی دینی سوق می دهد

شماره: 10715
Aa Aa

موسوی مطلق می گوید برخی به دنبال تعطیلی ابراز احساسات مردم به سید الشهدا(ع)هستند؛ هیچ فردی نمی‌تواند مانع از برگزاری این مراسم‌ها بشود.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم ادعا کرد؛
ویروس کرونا کشور‌های دینی را به سمت بی دینی سوق می دهد

سید عباس موسوی مطلق، سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم ادعا کرد که عده‌ای امروز بی جهت به خطر برگزاری مراسم‌های محرم دامن می‌زنند.

موسوی مطلق گفت که کرونا یک ویروس سکولار است که تلاش می‌کند کشور‌های دینی را با آثار مخرب خود به سمت بی دینی سوق دهد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، وی اظهار داشت: مراسم‌های مذهبی ماه محرم و صفر باید با شور همیشگی خود با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شود. عده‌ای در هفته‌های ابتدایی شیوع کرونا، پروژه تعطیلی مراکز زیارتی و هیات‌های مذهبی را به‌پیش می‌بردند که با برخورد‌های عاقلانه مردم و مسوولان شکست خوردند؛ طبق آمار رسمی وزارت بهداشت مراکز زیارتی و برپایی مراسم‌های دینی و هیات‌های مذهبی کمتر از نیم درصد در سرایت کرونا نقش دارند. برخی دنبال تعطیلی و بستن راه‌های ابراز عواطف و احساسات مردم به اهل بیت (ع) و سید الشهدا (ع) هستند اما این افراد بدانند که هیچ فردی نمی‌تواند مانع از برگزاری و برپایی این مراسم‌ها بشود.

سخنران پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم گفت:

برخی افراد بی جهت اصرار دارند که تبلیغ دین صرفاً در فضای مجازی انجام بگیرد اما باید بدانیم که امروز ما اشرافی بر شبکه‌های سایبری نداریم و فقط استفاده‌کننده آن‌ها هستیم.

وی اضافه کرد: ما امروز حکمران در فضای مجازی نیستیم بلکه حکم خوان هستیم و فاقد یک ایدئولوژی خاص و راهبردی در این فضا هستیم و به عبارت دیگر ابزار دست دشمن هستیم؛ فضای مجازی یک میدان مین است که باید تهدید‌های آن را به فرصت تبدیل کنیم و از معبر‌های خطرناک آن عبور کنیم و بتوانیم به یک حکمران قوی در این فضا تبدیل بشویم.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان