چهارشنبه، 30 بهمن 1398 - 22:48

به شهردار اصفهان در خصوص حوزه دفترشان تذکر داده بودیم

شماره: 1210
Aa Aa

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: دو سوال و سه تذکر کتبی در هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به شهردار اصفهان ارائه شد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان:
به شهردار اصفهان در خصوص حوزه دفترشان تذکر داده بودیم

به گزارش اسپادانا، عدنان زادهوش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ارائه دو سوال کتبی به شهردار اصفهان در هشتاد و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: موضوع یکی از این سوالات حول محور فعالیت‌های شهرداری در مورد قطار شهری بوده است.

وی با بیان اینکه نوع هزینه‌ها، میزان پیشرفت، دلیل عدم تعامل با دولت طی چند سال گذشته، دلایل تخلف انتخاب مسیر مترو و نوع قرار داد‌های منعقد شده برای راه اندازی قطار شهری اصفهان از جمله مسایل مطرح شده در سوال از شهردار در خصوص قطار شهری بوده است، افزود: در این راستا باید یادآور شوم که شورا طی یک سال و نیم گذشته با ملایمت با شهرداری در خصوص بررسی روند فعالیت پروژه‌ها رفتار کرده است و از این پس نیز همین امر در دستور کار است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه عدم تحقق وعده مسئولان شهری و دروغ گفتن به مردم در خصوص زمان راه اندازی مترو اصلی‌ترین دلیل طرح سوال از شهردار در این زمینه بوده است، اضافه کرد: مسئولان شهرداری ۱۰ سال است که به انواع مختلف در خصوص راه اندازی مترو به مردم دروغ می‌گویند و این در حالی است که این اقدام بر روی میزان اعتماد مردم بر تمام مسئولان نظام تاثیر منفی دارد.

طرح سوال در خصوص حوزه دفتر شهردار اصفهان

وی طرح سوال در خصوص حوزه دفتر شهردار اصفهان را نیز یکی دیگر از موضوعات مطرح شده در نامه کتبی به شهردار عنوان کرد و بیان داشت: قبلا هم در این راستا تذکراتی به شهردار اصفهان داده‌ایم که شهردار در پاسخ به تذکرات شورا وجود مصداق این امر در سازمان‌ها و نهادهای دیگر را به عنوان پاسخ تذکر به شورا ارایه داده است.

زادهوش با بیان اینکه شهردار اصفهان در پاسخ به تذکرات اعضای شورا مثال‌هایی را نیز آورده بودند، افزود: در این راستا باید یادآور شوم که نباید تخلف خود را با مقایسه کردن با تخلفات دیگر توجیه کرد و از این رو اعضای شورا با طرح این سوال قصد بازکردن زمینه برای رسیدگی به دیگر مشکلات حوزه دفتر شهردار را دارند.

وی اضافه کرد: با طرح سوال از شهردار در خصوص حوزه دفتر وی هم سوال کنندگان و هم سوال شوندگان می‌دانند که منظور اعضای شورا از این امر چیست.

استخدام بازنشستگان ارگان‌های دیگر در حوزه مدیریتی شهرداری

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با اشاره به ارائه سه ذکر کتبی نیز در این جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان به شهردار بیان داشت: در این راستا یکی از تذکرات در خصوص استخدام بازنشستگان در شهرداری بوده است که بر اساس شواهد موجود بسیاری از بازنشستگان ارگان‌های دیگر در بخش‌های مدیریتی شهرداری اصفهان فعالیت دارند و این امر خلاف قانون است.

وی تشکیل شرکت‌ها و موسسات با سرمایه شهرداری را نیز از دیگر تذکرات اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به شهردار عنوان کرد و افزود: این شرکت‌ها و از جمله شرکت پیام اصفهان زیبا و توسعه سیاحتی ورزشی سپاهان بدون رعایت مواد قانونی ۸۴ قانون شهرداری‌ها و ماده ۷۱ آئین نامه تشکیلاتی شوراها تشکیل شده‌اند و از این رو به شهردار در خصوص شکل‌گیری این شرکت‌ها تذکر داده شده است.

زادهوش ادامه داد: تذکر سوم اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان به شهردار این شهر را در خصوص نرخ ورودی شهربازی رویاها عنوان کرد و گفت: شهرداری در این زمینه به لایحه پیشنهادی خود که مصوبه شورای اسلامی شهر را نیز دارد توجه نداشته و در این خصوص به شهردار تذکر داده شده است.

گزارش تحقیق و تفحص شهر بازی رویاها در کمیسیون تلفیق بررسی خواهد شد

وی در ادامه با بیان اینکه گزارش تحقیق و تفحص شهر بازی رویاها در کمیسیون تلفیق بررسی خواهد شد، ادامه داد: بنا بر نظر هیات رئیسه شورا مقرر شد این گزارش بجای جلسه علنی در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گیرد و شهردار در کمیسیون تلفیق پاسخگوی برخی از تخلفاتی که در حال حاضر به صورت مستند در اختیار اعضای شورا است پاسخ دهد.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: هر یک از سوالات ارائه شده به شهردار اصفهان به صورت مجزا به امضای ۵ نفر از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان رسیده‌اند و شهردار موظف است تا پایان روز آینده و با زودتر به شورا پاسخگو باشد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان