چهارشنبه، 19 مرداد 1401 - 19:45

هادی غفاری: حداد عادل هیچ سابقه ای در انقلاب ندارد

شماره: 2414
Aa Aa

حداد عادل هیچ سابقه ای در انقلاب ندارد و به هیچ وجه مورد قبول احزاب و جریان های موجود در کشور نیست.

ناطق نوری برای ریاست مجمع تشخیص مناسب است؛
هادی غفاری: حداد عادل هیچ سابقه ای در انقلاب ندارد

عضو شورای مرکزی مجمع نیروهای خط امام گفت: آیت الله هاشمی با مدیریت خود هیچ‌گاه اجازه نداد دعواهای سیاسی به مجمع تشخیص مصلحت کشیده شود.

به گزارش اسپادانا خبر، حجت السلام و المسلمین هادی غفاری درباره گزینه هایی که این روزها بعد از رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح می شوند، گفت: حجت السلام ناطق نوری برای ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام مناسب است. او شخصی است معتدل و از همه مهم تر متهم به باند بازی و گروه گرایی نیست.

او در ادامه افزود: ناطق نوری دارای سوابق انقلابی است او مورد توجه امام بود و رهبری نیز به وی اعتماد دارد. شخص شایسته و با سوادی است که می توان گفت بهترین گزینه است.

غفاری در پاسخ به سؤالی مبنی بر این‌که آیا این احتمال وجود دارد که رهبری تا اسفند ماه که موعد قانونی انتخاب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است فردی را انتخاب نکنند، اظهار داشت: فکر نمی کنم چنین چیزی اتفاق بیفتد رهبری تکلیف را روشن خواهند کرد .

او با اشاره به این‌که آیت الله هاشمی با مدیریت خود هیچ‌گاه اجاز نداد دعواهای سیاسی به مجمع تشخیص مصلحت کشیده شود، گفت: جریان حقوقی باید در مجمع تشخیص مصلحت نظام وجود داشته باشد زیرا خطوط کلی کشور را ترسیم می کند. نفس این مجمع برای مواردی است که بین مجلس و شورای نگهبان اختلاف نظر وجود دارد.

رییس مؤسسهٔ الهادی در پاسخ به اینکه چقدر احتمال ریاست حداد عادل بر مجمع گفت: حداد عادل هیچ سابقه ای در انقلاب ندارد و به هیچ وجه مورد قبول احزاب و جریان های موجود در کشور نیست، دیدیم که در انتخابات مجلس با تمامی امکاناتی که داشت رأی نیاورد و قطعا رهبری او را انتخاب نخواهند کرد.

او خاطر نشان کرد: آیت الله هاشمی شخصی آزاده بود و شاهد بودیم که چگونه عمل کرد، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام باید فردی باشد که مورد تأیید همه جناح‌های سیاسی باشد و در دعواهای سیاسی نباید برچسب داشته باشد.

منبع/ ایلنا

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان