در بحث مذاکرات مزدی از شعار اقتصاد مقاومتی سوءاستفاده می شود | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 8 خرداد 1403 - 14:40

در بحث مذاکرات مزدی از شعار اقتصاد مقاومتی سوءاستفاده می شود

شماره: 2859
Aa Aa

اگر قرار باشد فقط کارگران، تاوان ندانم‌کاری ها و معضلات اقتصادی را بپردازند بهتر است اصلا مذاکره‌‌ای در کار نباشد.

کارگران تنها شاهد تبلیغات رسانه‌ای غیر‌واقعی بوده‌اند؛
در بحث مذاکرات مزدی از شعار اقتصاد مقاومتی سوءاستفاده می شود

به گزارش اسپادانا خبر، اکبر علیپور (فعال کارگری)، در ارتباط با شرایط فعلی و بحث مذاکرات مزدی 96 گفت: اکنون در روزهای پایانی سالی قرار داریم که از ابتدا به نام اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده بود اما در ارتباط با کارگران خیلی‌ها تنها از انجام مسئولیت‌هایشان شانه خالی کرده و در عمل شانه‌های کارگران را له کردند.

وی بابیان اینکه کارگران در مواجه با این عمل انجام شده تنها شاهد تبلیغات رسانه‌ای غیر‌واقعی بوده‌اند که در جهت توجیه کردن عملکرد مسئولان یاد شده صورت گرفت، ادامه داد: حاصل رویکرد مسئولانی که فقط بلدند تا از زحمات ونردبان کارگران زحمت‌کش بهره برداری کرده و در ساز منافع شخصی خود با همه توان بدمند، چیزی جزء استمرار دسترسی به مزایا شخصی و ثبت کارنامه قابل قبولی از خود نبوده است.

علیپور در ادامه به بحث مذاکرات مزدی امسال پرداخت و گفت: اگر قرار باشد فقط کارگران، تاوان ندانم‌کاری ها و معضلات اقتصادی را بپردازند و جیب‌های خالیشان، خالیتر شود، بهتر است اصلا مذاکره‌‌ای در کار نباشد چرا که هر سال به بهانه همین شرایط بد، کارگران را در تنگنا قرار می‌دهند و از سر و ته قانون کار می‌زنند.

این فعال کارگری در ادامه به سختی کار فعالان صنفی اشاره کرد و گفت: واقعا کار برای فعالان کارگری سخت است. این یک سوال جدی است که آخر کارگر و نماینده کارگران دیگر باید چطور ثابت کنند که هدف اصلی‌شان، منافع انقلاب و جمهوری اسلامی ایران است؛ در تمام شرایط ما کارگران هم به موقع شعار می‌دهیم هم به موقع عمل می‌کنیم و هم همواره نظام وانقلابمان را تا پای جان حفظ می کنیم، حال اینکه همواره تعدادی منفعت‌طلب له‌مان می‌کنند.

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان