امام جمعه اصفهان: شادی با جیب خالی بی فایده است | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 8 خرداد 1403 - 15:17

امام جمعه اصفهان: شادی با جیب خالی بی فایده است

شماره: 3038
Aa Aa

کنسرت و سرور بد نیست و ما هر موقع درباره این مباحث صحبت می‌کنیم فوری رسانه‌های غربی موضع می‌گیرند؛ نباید تنها به کنسرت بسنده کنیم.

باید مسئولان کشور به فکر مسرور کردن مردم باشند؛
امام جمعه اصفهان: شادی با جیب خالی بی فایده است

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه مسئولان کشور باید به فکر مسرور کردن مردم باشند، گفت: باید معنای نشاط را بدانیم، آیا راه نشاط فقط برگزاری کنسرت است؟ اگر فردی شاد باشد اما جیب او خالی و پر پول نباشد، این شادی بی‌فایده است.

به گزارش اسپادانا خبر، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه امروز اصفهان اظهار داشت: در عبادت همه موجودات نظم بسیار زیبایی وجود دارد، خداوند در قرآن کریم می‌فرماید "آنچه که در آسمان و زمین است تسبیح خدا را می‌‌گویند" و در آیه دیگر می‌فرماید "این‌ها علم به تسبیح خداوند دارند".
وی با اشاره به تسبیح خداوند از سوی همه موجودات جهان افزود: ملاصدرا می‌گوید همه موجودات عالم شعور دارند و ذکر خدا را می‌گویند. خداوند در قرآن کریم می‌فرماید وقتی آدم‌ها در صحرای محشر حاضر می‌شوند بدنشان شهادت می‌دهد و افراد به پوست، گوشت و سایر اعضای بدنشان می‌گویند که برای چه شهادت دادید.
امام‌جمعه اصفهان با اشاره به سالروز شهادت حضرت زهرا (س) گفت: حضرت زهرا (س) می‌فرمایند "من سه چیز را می‌پسندم نخست تلاوت قرآن، دوم نگاه کردن به چهره پیامبر اعظم (ص) و سوم انفاق".
وی به سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: در ابتدای تشکیل این کمیته افراد با دل و جان کار می‌کردند و الان نیز کارهایی خوبی در این کمیته انجام شده از جمله کاریابی برای فقرا که امری بسیار پسندیده است.
امام‌جمعه اصفهان به روایتی از امام صادق (ع) اشاره کرد و گفت: خداوند قلب هرکسی که انسان مسلمانی را مسرور کند، مسرور می‌کند و او را از بهشتیان قرار می‌دهد.
وی بیان کرد: باید مسئولان کشور به فکر مسرور کردن مردم باشند، بنده تعجب می‌کنم از کسی که مرد فاضلی است اما عنوان می‌کند "عده‌ای اجازه نمی‌دهند مردم نشاط نداشته باشند"، این در حالی است که باید معنای نشاط را بدانیم، آیا معنای نشاط کنسرت است، اگر فردی شاد باشد اما جیب او خالی و پر پول نباشد این شادی بی فایده است.
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: هفته گذشته در سفری به منطقه جرقویه اصفهان مرد بزرگی با گریه عنوان می‌کرد که چند ماهی است حقوق نگرفته، طبیعی است که در شب عید این فرد نمی‌تواند نشاط داشته باشد. من در رابطه با حقوق کارکنان راه و شهرسازی با معاون رئیس جمهور صحبت کردم و گفتم این افراد گریه می‌کنند و هیچ کاری بلد نیستند.
نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان ادامه داد: کنسرت و سرور بد نیست و ما هر موقع درباره این مباحث صحبت می‌کنیم فوری رسانه‌های غربی موضع می‌گیرند اما برای شادی باید فکر اساسی کرد و نباید تنها به کنسرت بسنده کنیم.
آیت الله طباطبایی نژاد در رابطه با روز درختکاری خاطرنشان کرد: در روایتی از پیامبر اکرم (ص) آمده است اگر شخصی درختی کاشته، آن را آبیاری کرده و تحمل کند تا ثمره بدهد هر نفری که از ثمره‌اش بهره می‌برد برای آن فرد صدقه محسوب می‌شود.

منبع/ تسنیم

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان