اگر کنسرت دغدغه مردم نیست چرا هر هفته به آن اشاره می‌شود؟ | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 8 خرداد 1403 - 14:11

اگر کنسرت دغدغه مردم نیست چرا هر هفته به آن اشاره می‌شود؟

شماره: 3815
Aa Aa

کدام منبع آماری این تقسیم بندی را انجام داده؟ وقتی جوانان به راهپیمایی می‌روند می گوییم آنها انقلابی هستند و وقتی به کنسرت می‌روند می گوییم دغدغه دین ندارند.

به بهانه سخنان امام جمعه اصفهان؛
اگر کنسرت دغدغه مردم نیست چرا هر هفته به آن اشاره می‌شود؟

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد امام جمعه محترم اصفهان در خطبه‌های نماز جمعه دیروز اصفهان گفت: « بیش از 75 درصد از مردم اصفهان دغدغه دین دارند و نیازی به کنسرت ندارند ما نباید همه را فدای چند درصد باقیمانده کنیم.»

به گزارش اسپادانا خبر، این سخنان امام جمعه اصفهان بازتاب گسترده‌ای در جامعه داشت و بسیاری از مردم را به یاد دوران انتخابات ریاست جمهوری و ماجرای 4 درصدی‌ها و 96 درصدی‌ها انداخت. تقسیم بندی که باعث شد مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین در سخنرانی خود در پاریس به این موضوع اشاره و از ادعای ناکارآمدی جمهوری اسلامی بر اساس همین تقسیم بندی سخن بگوید.

سوال‌های متعددی در مورد این تقسیم بندی‌ها وجود دارد. اولین آن منبع اعلام این درصدهاست. امام جمعه اصفهان و شهردار تهران آمار 96 و 75 درصد را از کجا آورده‌اند؟ کدام منبع آماری رسمی کشور این تقسیم بندی را انجام داده است؟ کدام نهاد دانشگاهی در مورد این آمارها کار تحقیقاتی انجام داده است؟ تقریبا پاسخی برای این سوال‌ها وجود ندارد.

58 درصد از مردم استان اصفهان در انتخابات ریاست جمهوری به حسن روحانی رای دادند. رییس جمهور روحانی از کسانی است که موافق برگزاری کنسرت در شهرهای مختلف است. رای مردم اصفهان به روحانی نشان می‌دهد که آنها هم طرفدار برگزاری کنسرت هستند. بنابراین و با توجه به آمار رای دهندگان به حسن روحانی در انتخابات می‌توان گفت آمار امام جمعه محترم چندان با واقعیت اصفهان همخوانی ندارد.

مشخص نیست چرا برخی از آقایان علاقه دارند به جامعه القا کنند کسانی که اهل رفتن به کنسرت هستند، علاقه‌ای به دین ندارند. فضای را به سمتی پیش می‌برند که هرکس به کنسرت رفت گویی یک منکر بزرگ را مرتکب شده است. در اینجا باید گفت نه تنها رفتن به کنسرت منافاتی به دین دار ندارد بلکه بسیاری از کسانی که به کنسرت می‌روند دغدغه دین دارند.

کسانی که به کنسرت می‌روند همان جوانانی هستند که در ایام محرم در مراسم عزاداری اباعبدالله شرکت می‌کنند. همین جوانان در انتخابات و در راهپیمایی 22 بهمن حضور دارند. حضورهایی که صداوسیما توجه بسیار پررنگی به آن دارد. نمی‌شود وقتی این جوانان به راهپیمایی می‌روند بگوییم آنها انقلابی هستند و وقتی به کنسرت می‌روند بگوییم دغدغه دین ندارند.

بهتر است هر چه زودتر به ماجرای کنسرت و برچسب زدن به کسانی که به کنسرت می‌روند پایان دهیم و سعی نکنیم جامعه را به دین دار و غیر دین دار، تقسیم کنیم.

منبع/ عصر ایران

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان