جمعه، 11 آذر 1401 - 7:23

محمدجواد ظریف: ایرانیان تاکنون 3 بار یهودیان را نجات داده اند

شماره: 3139
Aa Aa

نتانیاهو برای به‌کرسی نشاندن دروغ‌های نژادپرستانه خویش در خصوص ملتی که 3 بار یهودیان را نجات داده است، به تاریخ مجعول و تحریف تورات پناه می‌برد. این عادت اوست.

در پاسخ به ادعاهای اخیر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی؛
محمدجواد ظریف: ایرانیان تاکنون 3 بار یهودیان را نجات داده اند

وزیر امور خارجه به اتهام‌زنی‌های تاریخی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در مسکو علیه ایرانیان در توئیتر پاسخ داد.

به گزارش اسپادانا خبر، محمدجواد ظریف در پاسخ به ادعاهای اخیر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سفر اخیرش به روسیه در توئیتر نوشت: «نتانیاهو برای به‌کرسی نشاندن دروغ‌های نژادپرستانه خویش در خصوص ملتی که 3 بار یهودیان را نجات داده است، به تاریخ مجعول و تحریف تورات پناه می‌برد. این عادت اوست.»

او همچنین به عنوان ضمیمه پیام توئیتری خود، تصویری را منتشر کرده که به توضیح در خصوص وقایع تاریخی می‌پردازد که نتانیاهو آن را تحریف کرده است.

ترجمه متن تصویر چنین است: «یک بار دیگر، بنیامین نتانیاهو نه تنها واقعیات معاصر را تحریف می‌کند، بلکه همزمان گذشته و حتی کتاب مقدس را نیز تحریف می‌نماید. واقعا تاسف آور است که تعصب و نژادپرستی به جایی می‌رسد که علیه آحاد یک ملت که سه بار در تاریخش یهودیان را نجات داده است چنین اتهامی وارد می‌شود.

کتاب استر بیان می‌کند که چگونه خشایارشا در چنین روزی یهودیان را از توطئه هامان نجات داد؛ دوباره در زمان کوروش، پادشاه ایران یهودیان را از اسارت در بابل رهانید؛ و در زمان جنگ جهانی دوم که یهودیان در اروپا کشتار می‌شدند، ایرانیان به آنان پناه دادند.»

منبع/ ایلنا

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان