جمعه، 8 مهر 1401 - 18:52

انصراف قطعی قالیباف از انتخابات ریاست جمهوری

شماره: 3219
Aa Aa

این انصراف در حالی صورت می گیرد که برخی اعضای جمنا به روند طی شده در ساز و کار انتخاباتی جمنا اعتراض دارند.

قالبیاف معاون اول سید ایراهیم رییسی می شود؛
انصراف قطعی قالیباف از انتخابات ریاست جمهوری

در حالی که قرار است فردا مجمع عمومی جمنا تشکیل شده و 5 چهره نهایی جناح اصولگرا برای ثبت نام در انتخابات مشخص شوند محمدباقر قالیباف از نامزدی در انتخابات انصراف داد.
به گزارش اسپادانا خبر، او در مصاحبه ای که دقایقی پیش داشته است گفته :« بنده هیچ درخواستی برای نامزدی نداشته و ندارم. وضعیت اقتصادی و اجتماعی کشور در شرایط بحرانی قرار دارد و تردیدی وجود ندارد که شرایط فعلی در نتیجه سوءمدیریت و ناکارآمدی دولت فعلی است. لذا برای هر فرد دلسوزی تلاش برای جایگزین کردن رئیس جمهوری مناسب بجای رئیس جمهور فعلی در 29 اردیبهشت ضرورتی انکارناپذیر برای مردم است. این هدف راهبردی و مهم بدست نخواهد آمد، مگر با بکار گرفتنِ همه ظرفیت های مردمی و دلسوزان انقلاب و کشور و اجماع بر سر کاندیدایی که صلاحیت، قابلیت و مقبولیت داشته باشد. امروز جامعه ما به همگرایی و نگرشی فراتر از ملاحظات حزبی و گروهی نیاز دارد. خوشبختانه ضرورت همگرایی به یک مطالبه عمومی تبدیل شده است و من هم از همه تلاش هایی که توسط نیروهای مردمی انقلاب انجام شده است تشکر می کنم. در ضمن همانطور که طی نامه ای اعلام کردم هیچ درخواستی برای نامزدی نداشته و ندارم ولی تمام تلاشم را در جهت کمک به پیروزی گزینه مطلوب در انتخابات ریاست جمهوری بکار خواهم گرفت. معتقدم همه کسانی که بدنبال نجات کشور از بحران های اقتصادی و اجتماعی هستند باید با اتحاد و یکپارچگی برای تحقق هدف رفع بحران مدیریت کلان کشور، کارآمدی و تغییر دولت فعلی تلاش کنند.»

او یکی از ده گزینه ای بود که قرار بود فردا به رای مجمع عمومی گذاشته شود . در همین حال خبرنگار نامه نیوز مطلع شده است که محسن رضایی نیز قبل از نشست فردا و احتمالا تا ساعات آینده انصراف خود را از نامزدی در انتخابات اعلام خواهد کرد . گفته می شود صحبت هایی برای اعلام محمد باقر قالبیاف به عنوان معاون اول پیشنهادی رییسی مطرح شده که ممکن است در هفته آتی این مساله به صورت رسمی تری عنوان شود .

این انصراف در حالی صورت می گیرد که برخی اعضای جمنا به روند طی شده در ساز و کار انتخاباتی جمنا اعتراض دارند. علیرضا زاکانی پیش تر در یک نامه سرگشاده به این مساله اعتراض کرده بود . روز گذشته نیز سعید جلیلی دراعتراض به درخواست هیات رییسه جمنا برای امضای تعهد از حضور در جمنا انصراف داد و قرار است به صورت مستقل نامزد انتخابات شود.

منبع/ نامه نیوز

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان