دلیل اقبال مردم به ماکرون ترس از رئیس‌جمهور شدن لوپن بوده است | اسپادانا خبر
 
 
سه شنبه، 26 تير 1403 - 19:10

دلیل اقبال مردم به ماکرون ترس از رئیس‌جمهور شدن لوپن بوده است

شماره: 3418
Aa Aa

۳۳درصد از رای‌دهندگان به رئیس‌جمهور منتخب فرانسه برای نوسازی سیاسی در کشور، ۱۶درصد به برنامه‌های او و ۶درصد هم به شخصیت او رای داده‌اند.

بر اساس آمار اعلام شده؛
دلیل اقبال مردم به ماکرون ترس از رئیس‌جمهور شدن لوپن بوده است

امانوئل ماکرون در حالی با ۶۵ درصد آرا به عنوان جوان‌ترین رئیس‌جمهور فرانسه انتخاب شد که بسیاری دلیل اصلی اقبال مردم به او را ترس از رئیس‌جمهور شدن مارین لوپن، نامزد حزب راست افراطی فرانسه دانسته‌اند. حالا آمارها هم این موضوع را تایید می‌کنند.
به گزارش اسپادانا خبر، بر اساس آماری که درباره علل رای‌دادن به ماکرون اعلام شده، ۴۳ درصد از کسانی را که به او رای داده‌اند، مخالفان مارین لوپن تشکیل می‌دهند که برای پرهیز از رای‌آوردن لوپن به ماکرون رای‌ داده‌اند.
بر اساس همین آمار ۳۳درصد از رای‌دهندگان به رئیس‌جمهور منتخب فرانسه برای نوسازی سیاسی در کشور، ۱۶درصد به برنامه‌های او و ۶درصد هم به شخصیت او رای داده‌اند.
امانوئل ماکرون کمتر از ۵ سال تجربه حرفه‌ای در میدان سیاست دارد اما توانست با با پشتیبانی رئیس جمهور فعلی فرانسه و احزاب راست و سوسیالیست که برای مقابله با لوپن متحد شده بودند، در دور دوم انتخابات پیروز شود و بیرون از جناح‌بندی‌های سنتی فرانسه، وارد الیزه شود.

منبع/ میدان

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان