برخی تصور می کنند چون رای مردم را دارند کسی حق اظهار نظر ندارد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 30 ارديبهشت 1403 - 0:32

برخی تصور می کنند چون رای مردم را دارند کسی حق اظهار نظر ندارد

شماره: 4873
Aa Aa

مردم به این جهت به شما رأی دادند که به وعده های خود عمل کنید اما گفتید و عمل نکردید، مردم رأی دادند که زندگی خوبی داشته و مشکل معیشتی نداشته باشند اما روز به روز شاهد گرانی هستیم.

رأی مردم به معنای چک سفید دادن به مسؤلان نیست؛
برخی تصور می کنند چون رای مردم را دارند کسی حق اظهار نظر ندارد

آیت الله نوری همدانی خطاب به مسؤلان گفت: مردم به این جهت به شما رأی دادند که به وعده های خود عمل کنید اما گفتید و عمل نکردید، مردم رأی دادند که زندگی خوبی داشته و مشکل معیشتی نداشته باشند اما روز به روز شاهد گرانی هستیم.

به گزارش اسپادانا خبر، آیت الله نوری همدانی در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با بیان این که مسلمانان باید عزت و قدرت اسلام را حفظ کنند، گفت: مسلمین وظیفه دارند به گونه ای حرکت کنند که در جهت تقویت عزت اسلامی باشد از این رو از کاری که سبب انحطاط و خدشه به عزت اسلامی شود باید پرهیز کرد.

او افزود: اگر دشمنان اسلام، کفار، استکبار و صهیونیست ها پیشنهاداتی دارند اما قبول کردن این پیشنهاد خلاف عزت اسلامی است باید پرهیز کرد چرا که قبول کردن خواسته های مخالف عزت اسلامی در واقع نوعی سلطه پذیری است.

او با اشاره به سفر وزیر خارجه فرانسه به ایران اظهار داشت: این شخص با سران استکبار رابطه بسیار خوبی دارد و به عربستان موشک می فروشد که آل سعود با همین موشک ها مردم یمن را به خاک و خون کشیده است.

او ادامه داد: وزیرخارجه فرانسه که با فروش موشک سبب کشتار هزاران یمنی بی گناه به دست آل سعود شده به ایران سفر کرد تا بتواند درباره مسائل دفاعی و موشکی ایران اهداف استکبار را پیگیری کند اما خوشبختانه مأیوس برگشت و دید که مسلمانان ایرانی عزت اسلامی را حفظ می کنند.

این مرجع تقلید با تأکید بر این که همواره باید در برابر توطئه های دشمن هوشیار و بیدار باشیم، ابراز داشت: با هوشیاری باید از نقشه های دشمن آگاه شده و دشمنان را از رسیدن به اهدافشان ناکام گذاشته و عزت اسلام و مسلمین را حفظ کنیم.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اظهار نظر برخی مسؤلان عنوان کرد: برخی مسؤلان تصور می کنند چون که مردم به آن ها رأی دادند هرچه که گفتند باید همان باشد و کسی حق اظهار نظر ندارد، در حالی که رأی مردم به معنای چک سفید دادن به مسؤلان نیست.

او خاطرنشان کرد: رأی گرفتن بدان معنا نیست که انسان هرگونه خواست عمل کند بلکه باید بر اساس قانون اساسی کارها پیش رود، مردم بر اساس نظام و قوانین به افراد رأی می دهند تا به قوانین عمل کنند، مسؤلان باید به وعده هایی که به مردم دادند عمل کنند.

او اضافه کرد: مردم دغدغه های خود را با ما در میان می گذارند و می گویند که می خواهیم گرانی و بیکاری از بین برود، مسؤولان وعده دادند که این مشکلات را حل کنند از این رو نمی توانند بگویند که دیگران حرفی نزنند و هرگونه که خواستند برخورد کنند.

آیت الله نوری همدانی خطاب به مسؤلان گفت: مردم به این جهت به شما رأی دادند که به وعده های خود عمل کنید اما گفتید و عمل نکردید، مردم رأی دادند که زندگی خوبی داشته و مشکل معیشتی نداشته باشند اما روز به روز شاهد گرانی هستیم.

او همچنین با اشاره به فرمایشات اخیر رهبر انقلاب مبنی بر این که به زودی در قدس نماز جماعت خواهیم خواند، افزود: اخیرا ترامپ اعلام کرده که می خواهند سفارتخانه آمریکا را از تل آویو به قدس بیاورند، تقابلی این چنین بین اسلام و کفر وجود دارد، در جنگ خیبر و خندق هم چنین برخوردی وجود داشت و این ها بقایای بنی نضیر هستند، از این رو باید بیدار باشیم و امیدواریم که فرمایش رهبر انقلاب هرچه سریعتر محقق شود.

منبع/ انتخاب

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان