جمعه، 8 مهر 1401 - 20:44

ایران به تعهداتش در چارچوب برجام پایبند بوده است

شماره: 4274
Aa Aa

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته برجام کارآمدی همکاری بین‌المللی را اثبات کرد تا از طریق مذاکرات به یک راه‌حل برد ـ برد دست یافتیم. 

با اعلام مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و موگرینی؛
ایران به تعهداتش در چارچوب برجام پایبند بوده است

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز دوشنبه تایید کرد که ایران به تعهداتش در چارچوب برجام پایبند بوده است.

به گزارش اسپادانا خبر، یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در حاشیه نشست هسته‌ای رم در پاسخ به سوالی گفت: من تایید می‌کنم که ایران به تعهداتش در چارچوب توافق هسته‌ای سال 2015 پایبند بوده است.

هم‌چنین فدریکا موگرینی نیز در یک پیام ویدئویی تاکید کرد که آژانس طی دو سال گذشته هشت بار پایبندی ایران به برجام را تایید کرده است.

فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در پیامی ویدئویی گفت: در خصوص توافق هسته‌ای ایران باید گفت که این توافق بدون حضور قدرتمند اتحادیه اروپا امکان‌پذیر نبود. ما تمام توان خود را برای دستیابی به صلح قرار دادیم و این ضروری بود.

وی افزود: برجام کارآمدی همکاری بین‌المللی را اثبات کرد تا از طریق مذاکرات به یک راه‌حل برد ـ برد دست یافتیم. همچنین به مرحله مهمی از عدم اشاعه تسسلیحات هسته‌ای رسیده‌ایم.

برخی از رسانه‌های آمریکایی طی روزهای اخیر به نقل از مقامات کاخ سفید گزارش دادند که ترامپ احتمالا پایبندی ایران به برجام را رد خواهد کرد.

منبع/ خبرگزاری صدا و سیما

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان