جان بولتون می گوید توافق هسته ای ایران اصلاح شدنی نیست | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 ارديبهشت 1403 - 16:31

جان بولتون می گوید توافق هسته ای ایران اصلاح شدنی نیست

شماره: 4971
Aa Aa

برجام توافق بدی بود و به مرور زمان، بهتر نمی شود؛ کارهای بسیاری هست که باید برای دفاع از خود در برابر حملات سایبری روسیه، چین، کره شمالی و ایران انجام دهیم، اما باید توانمندی های تهاجمی خود را نیز تقویت کنیم.

به محض ورود به کاخ سفید، سخت بر روی برجام کار می کنم؛
جان بولتون می گوید توافق هسته ای ایران اصلاح شدنی نیست

مشاور امنیت ملی آمریکا در گفتگو با برنامه رادیو نیویورک گفت توافق هسته ای ایران از طریق مذاکرات آمریکا با اروپا، اصلاح شدنی نیست.

به گزارش اسپادانا خبر، جان بولتون سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل که به تازگی از سوی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به سمت مشاور امنیت ملی منصوب شده است، امروز در مصاحبه با برنامه رادیو نیویورک، در پاسخ به سؤال دیگری درباره توافق هسته ای ایران گفت: من کاملاً با ارزیابی رئیس جمهور آمریکا درباره توافق هسته ای ایران موافقم. به نظرم، این توافق از طریق مذاکراتی که با اروپایی ها داشتیم، قابل اصلاح نیست.
وی افزود باید با این واقعیت روبرو شد که این توافق زمانی که صورت گرفت، توافق بدی بود و همان طور که رئیس جمهور آمریکا گفت به مرور زمان، بهتر نمی شود. اما این ترامپ است که احتمالاً اواسط ماه مه، تصمیم نهایی را می‌گیرد. این نیز یکی دیگر از مسائلی است که به محض ورود به کاخ سفید، سخت روی آن کار می کنم.
سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل در پاسخ به سؤالی درباره امنیت سایبری گفت: کارهای بسیاری هست که باید برای دفاع از خود در برابر حملات سایبری روسیه، چین، کره شمالی و ایران انجام دهیم، اما باید توانمندی های تهاجمی خود را نیز تقویت کنیم. باید درک لازم از بازدارندگی در ذهن دشمنان ما شکل بگیرد. آنها باید بدانند که در صورت حمله سایبری به ما، هزینه سنگینی خواهند پرداخت.

منبع/ خبرگزاری صدا و سیما

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان