پنجشنبه، 4 بهمن 1397 - 6:46

فرمانده کل سپاه: برجام به جای برطرف کردن تحریم‌ها آن ها را نهادینه کرد

شماره: 5321

سرلشکرجعفری گفته: اقتصاد مقاومتی راه علاج مشکلات امروز کشور است ولی تفاوت‌هایی که در نگاه مبنایی بین مسئولان در بحث اقتصاد مقاومتی وجود دارد، منجر شده تا در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی توفیقات خوبی نداشته باشیم.

به بهانه ساخت سلاح هسته‌ای ما را از دستیابی و استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای محروم کردند؛

به گزارش اسپاداناخبر، سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نخستین جشنواره طرح ملی بسیج همگام با کشاورز که در مرکز همایش‌های امام علی(ع) برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: دشمنان ما چند سالی است که بر روی توانمندی هسته‌ای تمرکز کردند و به بهانه ساخت سلاح هسته‌ای و بسیج کردن کشورهای ما علیه ایران، سعی کردند ما را از دستیابی و استفاده از انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای محروم کنند.
وی افزود: برجام به جای آنکه تحریم‌ها را برطرف کند، تبدیل به بستری برای نهادینه کردن تحریم‌ها برای ایران شد.

فرمانده کل سپاه در واکنش به خروج آمریکا از برجام، گفت: خروج اخیر آمریکا از برجام که در راستای شکستن مقاومت مردم ایران انجام گرفته، یک موضوع جدید نیست و ما سال‌هاست که درگیر این خباثت‌ها هستیم ولی مشکل امروز ما، تحریم‌های آمریکا نیست، مشکل ما نگاه به بیرون برخی مسئولان به جای نگاه به پتانسیل‌های داخلی است.

سرلشکر جعفری افزود: اقتصاد مقاومتی راه علاج مشکلات امروز کشور است ولی متأسفانه با تفاوت‌هایی که در نگاه مبنایی بین مسئولان در بحث اقتصاد مقاومتی وجود دارد، منجر شده تا در پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی توفیقات خوبی نداشته باشیم.

منبع/ تسنیم