يكشنبه، 6 آذر 1401 - 15:49

حفظ برجام و مقابله با برنامه موشکی و فعالیت‌های ایران در منطقه

شماره: 5355
Aa Aa

در این بیانیه رهبران این سه کشور اروپایی بر نگرانی‌های خود پیرامون برنامه موشک بالستیک و فعالیت‌های منطقه‌ای ايران تأکید مجدد کرده اند.

دفتر نخست‌وزیری انگلیس گزارش کرد؛
حفظ برجام و مقابله با برنامه موشکی و فعالیت‌های ایران در منطقه

«ترزا می» نخست‌وزیر انگلیس، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان و «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه با صدور بیانیه‌ای مشترک، خواستار حفظ برجام و در عین حال مقابله با برنامه موشکی و فعالیت‌های ایران در منطقه شد.

به گزارش اسپاداناخبر، روزنامه انگلیسی «گاردین» به نقل از دفتر از نخست‌وزیری انگلیس گزارش کرده که ترزا می همچنین در «صوفیه» پایتخت بلغارستان با مرکل و ماکرون دیدار و گفت‌وگو داشته است. طبق این گزارش، یکی از سخنگویان دفتر نخست‌وزیری انگلیس اعلام کرد: «در این نشست سه‌جانبه در حاشیه نشست بالکان غربی در صوفیه ، نخست‌وزیر انگلیس ترزا می با صدراعظم مرکل و رئیس‌جمهور ماکرون درباره تصمیم آمریکا برای خروج از برجام (JCPOA) گفت‌وگو کردند». این بیانیه ادامه می‌دهد: «رهبران (سه کشور) بر تعهد راسخ خود برای تضمین حفظ برجام تأکید کردند و تصریح کردند که این (توافق) برای امنیت مشترک ما حائز اهمیت است. آنها خواستار همکاری با طرفین باقیمانده در برجام برای (تحقق) این هدف شدند». بر اساس این گزارش، رهبران سه کشور آلمان، فرانسه و انگلیس تصریح کردند «ایران باید همچنان به تعهدات خود طبق توافق (برجام) پایبند باشد». در این بیانیه رهبران این سه کشور اروپایی بر نگرانی‌های خود پیرامون برنامه موشک بالستیک ایران و فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور که به وضوح در بی‌ثباتی همسایگان (ایران) نقش دارد و نیز بر تعهدات خود برای مقابله با این موضوعات تأکید مجدد کرده اند.

منبع/ العالم

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان