آمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر رسید | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 31 ارديبهشت 1403 - 13:02

آمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر رسید

شماره: 11093
Aa Aa

از دیروز تا امروز یک هزار و ۹۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۱۲۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست داه اند.

معاون وزیر بهداشت ایران خبر داد؛
آمار مبتلایان به کرونا در ایران به ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر رسید

سیما سادات لاری، معاون وزیر بهداشت ایران درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در این کشور بیان کرد:

از دیروز تا امروز ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۹۹۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی و یک هزار و ۶۳ نفر از آنها بستری شدند. مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۸۰ هزار و ۷۴۶ نفر رسید.

به گزارش اسپادانا خبر، وی ادامه داد:

در طول ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۹ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۱ هزار و ۹۲۶ نفر رسید.

معاون وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۳۲۸ هزار و ۵۹۵ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۳۷۰۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

لاری افزود: تاکنون سه میلیون و ۳۰۷ هزار و ۳۸۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی بیان کرد:

بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز و استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان