چهارشنبه، 8 تير 1401 - 14:53

شهاب الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال ایران عزل شد

شماره: 16805
Aa Aa

طبق اساسنامه ریاست مجدد او باید در مجمع به رأی گذاشته شود. مجمع عمومی فوق‌العاده می‌تواند با دوم سوم آرا او را به طور قطعی از سمت خویش عزل کند.

با رای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال
شهاب الدین عزیزی خادم از ریاست فدراسیون فوتبال ایران عزل شد

شهاب الدین عزیزی خادم با رای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال تا زمان برگزاری مجمع فوق‌العاده از ریاست این فدراسیون به صورت موقت عزل شد.

به گزارش اسپادانا خبر، با رای اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال، شهاب الدین عزیزی خادم از سمت خود عزل شد. طبق اساسنامه ریاست مجدد او باید در مجمع به رأی گذاشته شود.

میرشاد ماجدی چهارساعت بعداز خبر سرپرستی مهرداد سراجی سرپرست فدراسیون فوتبال شد.

صحبت‌های زیادی مطرح شده بود که مهرداد سراجی به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب شده اما این اتفاق رخ نداد.

این تصمیم اعضای هیئت رئیسه مطابق بند ۱۴ ماده ۳۵ فدراسیون فوتبال اتخاذ شده که به اعضای هیئت رئیسه اختیار برکناری اعضای ارکان فدراسیون فوتبال را با رای دو سوم آرای اعضای هیئت رئیسه می‌دهد.

در این جلسه، شهاب عزیزی خادم، حمیدرضا مهرعلی، حیدر بهاروند، شهره موسوی، احمدرضا براتی، احسان اصولی، بهرام رضاییان، میرشاد ماجدی، طهمورث حیدری، مهرداد سراجی و خداداد افشاریان حضور داشتند

 با دستور ای اف سی و تذکر حسن کامرانی‌فر، مهرعلی و بهاروند از جلسه خارج شدند. عزیزی خادم هم طبق قانون هنگام رای گیری در جلسه حضور نداشت.

پس از عزل موقت یکی از ارکان فدراسیون فوتبال توسط هیئت رئیسه، طبق ماده ۳۷ مجمع عمومی فوق‌العاده می‌تواند با دوم سوم آرای ماخوذه، فرد مورد نظر را به طور قطعی از سمت و پست اجرایی‌اش عزل کند.

رییس فدراسیون متهم شده بود که سحر و جادو را به فوتبال ملی ایران آورده است.

انتخابات فدراسیون فوتبال روز یک‌شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ در سالن همایش‌های اجلاس سران برگزار شد که مصطفی آجرلو، شهاب الدین عزیزی خادم، علی کریمی و کیومرث هاشمی نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال بودند.

پس از اخذ آرا، هاشمی و عزیزی‌خادم به دور دوم راه یافتند و کریمی و آجرلو حذف شدند. از ۸۷ رای در مرحله نخست، کیومرث هاشمی ۲۴، شهاب الدین عزیزی خادم ۳۵، علی کریمی ۹ و مصطفی آجرلو ۱۸ رای کسب کردند و یک رای باطل شد.

در دور دوم شهاب‌الدین عزیزی‌خادم با کسب ۴۹ رای به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال انتخاب شد تا ۴ سال ریاست این فدراسیون را به دست بگیرد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان