همه دستگاه‌ها به صورت جهادی برای راهپیمایی اربعین فعال باشند | اسپادانا خبر
 
 
شنبه، 5 اسفند 1402 - 23:40

همه دستگاه‌ها به صورت جهادی برای راهپیمایی اربعین فعال باشند

شماره: 19161
Aa Aa

او پس از استماع گزارشی درباره سرانه مصرف پروتئین در ایران از وزیر جهادکشاورزی خواسته موانع افزایش سرانه مصرف آبزیان را از سفره مردم برطرف کند.

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران؛
همه دستگاه‌ها به صورت جهادی برای راهپیمایی اربعین فعال باشند

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران در جلسه هیئت دولت بر ضرورت پیش‌بینی همه تمهیدات و زیرساخت‌های لازم برای تسهیل حضور زائران اربعین تاکید کرد.

به گزارش اسپادانا خبر، او از دستگاه‌های ذیربط خواست با روحیه جهادی و استفاده از همه ظرفیت ستادهای مردمی در این مسیر فعال باشند. همه دستگاه‌های دولتی به وظایف خود در تسهیل‌گری حضور مردم با همه توان عمل کنند و ستادهای مردمی را یاریگر خود بدانند.

وی با تاکید بر ضرورت پیش‌بینی همه تمهیدات لازم برای برگزاری هر چه باشکوه‌تر آئین اربعین افزود:

لازم است همه دستگاه‌ها به صورت جهادی چه در بُعد رایزنی‌های دیپلماتیک با کشور عراق و چه در تامین زیرساخت‌های لازم در زمینه تسهیل زیارت اربعین برای زائران فعال باشند.

وی همچنین  با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان گفت:

آزادگان نماد مقاومت، صبر، استقامت و ایستادگی ملت ایران هستند و برای کشور در سخت‌ترین روزها افتخار آفریدند. کسانی که در اوج غربت و سختی پیام امام و انقلاب اسلامی را حفظ کردند از آرمان‌های اسلامی عدول نکردند، قهرمانان واقعی ملت هستند.

او به استانداری‌ها ماموریت داد تا با حمایت از گروه‌های مردمی و جهادی در استان‌ها از ظرفیت عظیم این گروه‌ها در برگزاری راهپیمایی اربعین بهره ببرند.

رئیسی با اشاره به پایان دور اول سفرهای استانی، پیگیری و اجرای مصوبات این سفرها را گام مکمل در تحقق اهداف سفرها دانست و از معاون اجرایی رئیس جمهور، رئیس سازمان برنامه و بودجه و وزیر کشور خواست بر روند اجرایی کردن مصوبات سفرهای استانی به دقت نظارت کنند.

وی پس از استماع گزارشی درباره سرانه مصرف پروتئین در کشور، تنوع سبد مصرف پروتئین کشور را یک ضرورت دانست و با توجه به ظرفیت آبزی‌پروری در جنوب و شمال کشور از وزیر جهادکشاورزی خواست موانع افزایش سرانه مصرف آبزیان را از سفره مردم برطرف کند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان