آمریکا ۵ عضو سپاه را تحریم کرد | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 30 شهريور 1402 - 21:13

آمریکا ۵ عضو سپاه را تحریم کرد

شماره: 22376
Aa Aa

خزانه داری آمریکا با بیان این که واشنگتن به تلاش برای اقدام علیه ایران و سپاه ادامه می‌دهد گفته ۳ شخص و یک شرکت مرتبط با نیروی قدس و ۲ مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه را به لیست تحریم‌ها اضافه کرده است.

با اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا؛
آمریکا ۵ عضو سپاه را تحریم کرد

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های جدیدی را علیه اشخاصی مرتبط با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران وضع کرده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از فارس، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۳ شخص و یک شرکت مرتبط با نیروی قدس و ۲ مقام ارشد سازمان اطلاعات سپاه را به لیست تحریم‌ها اضافه کرده است.

«برایان نلسون» معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم نیز مدعی شد که واشنگتن به تلاش برای اقدام علیه ایران و سپاه ادامه می‌دهد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که افراد تحریم شده شامل محمدرضا انصاری از مسوولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، روح‌الله بازقندی (بازغندی) رئیس سابق ضد جاسوسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رضا سراج رئیس اطلاعات خارجی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌شوند.

شهرام پورصفی (پورصافی) تبعه ایرانی نیز در فهرست تحریم‌های امروز واشنگتن قرار دارد که وزارت دادگستری آمریکا در ۱۰ اوت ۲۰۲۲ پورصفی را متهم به ارائه و تلاش برای حمایت مالی از یک توطئه قتل فراملی کرد. 

این نهاد حسین حافظ امینی فرد دوتابعیتی ایرانی و ترک مقیم ترکیه را از اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران دانسته و در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

آمریکا همچنین شرکت "سهامی صنعت و تجارت صادرات و واردات هوانوردی رِی" مستقر در ترکیه موسوم به "رِی ایرلاین" را در فهرست تحریم‌‍‌های جدید خود قرار داده است.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان