جمعه، 30 مهر 1400 - 20:37

باید هرروز برای اطمینان از برابری حقوق زنان مبارزه کرد

شماره: 7027
Aa Aa

فدریکا موگرینی می گوید: وظیفه‌داریم به دخترانمان بگوییم که آن‌ها می‌توانند به هر جایگاهی که می‌خواهند برسند| موفقیت یک زن پیروزی تمام زنان است.

آسمان و ظرفیت‌های فردی تنها محدودیت زنان هستند؛
باید هرروز برای اطمینان از برابری حقوق زنان مبارزه کرد

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به مناسبت 8مارس روز جهانی زن گفت : وظیفه داریم که حقوق زنان و مساله برابری زن و مرد را که طی دهه ها تلاش به دست آمده حفظ و اطمینان حاصل کنیم که به عقب بر نمی گردیم.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایرنا، موگرینی با انتشار پیام ویدئویی در توییتر به ملاقات با زنانی اشاره کرد که برای صلح در سوریه و بازسازی لیبی تلاش می‌کنند؛ زن پناهنده‌ای که بعداً به یک کارآفرین موفق تبدیل شد و آن زنی که به مقام وزارت امور خارجه دست پیدا کرد. 

همه آن‌ها به گفته او در مقطعی از زندگی‌شان با این مانع مواجه بودند که 'این شغل برای زنان نیست و قبلاً این‌گونه نبوده است"

موگرینی افزود: اما در مقابل تمام اختلاف‌نظرها، کلیشه‌ها، گاهی مخالفت خانواده‌ها و تمام موانع ایستادگی کردند.

وی ادامه داد: هر بار یک زن به منصبی دست می یابد یک پیروزی برای تمام زنان است و مرهون اراده آن زن و تمام عناصری است که در دهه‌های مختلف تلاش کردند تا این شرایط را فراهم کنند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: اینک وظیفه‌داریم به دخترانمان بگوییم که آن‌ها می‌توانند به هر جایگاهی که می‌خواهند برسند و تنها آسمان و ظرفیت‌های فردی محدودیت آن‌ها به شمار می‌رود.

وی افزود: پیشرفت یک‌بار و برای همیشه به دست نمی‌آید. بایستی هرروز برای اطمینان از برابری در جامعه مبارزه کنیم و در این نبرد زن و مرد در یک جایگاه هستند. 

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان