ترامپ: ایران می‌خواهد اسرائیل را بکشد و نابود کند | اسپادانا خبر
 
 
جمعه، 12 خرداد 1402 - 16:45

ترامپ: ایران می‌خواهد اسرائیل را بکشد و نابود کند

شماره: 7259
Aa Aa

رئیس جمهور آمریکا گفته ایران پشت برخی درگیری‌های خطرناک خاورمیانه بوده و او به همین دلیل واشنگتن را از توافق هسته‌ای خارج کرده است.

در گردهمایی سالانه ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه؛
ترامپ: ایران می‌خواهد اسرائیل را بکشد و نابود کند

رئیس‌جمهور آمریکا در یک سخنرانی بار دیگر با لفاظی علیه توافق هسته‌ای مدعی شد که به دلیل رفتارهای خطرناک ایران از این توافق خارج شده است.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی‌ در گردهمایی سالانه ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه در لاس‌وگاس در ایالت نوادا به موضوع ایران پرداخت و ادعاهای خود مبنی بر فعالیت‌های بی‌ثبات کننده ایران در خاورمیانه را تکرار کرد.

بنابر گزارش پایگاه خبری لاس‌وگاس سان، ترامپ در این نشست گفت: من سال پیش تصمیم گرفتم از توافق هسته‌ای با ایران که یک‌جانبه و خطرناک بود خارج شوم. توافق هسته‌ای با ایران فاجعه‌بار بود. آنها می‌خواهند اسرائیل را بکشند و نابود کنند.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه ادعاهای واهی خود گفت که ایران پشت برخی درگیری‌های خطرناک منطقه خاورمیانه بوده و او به همین دلیل واشنگتن را از توافق هسته‌ای خارج کرده است.

وی همچنین به بازگشت تحریم‌های آمریکا علیه ایران پس از خروجش از توافق هسته‌ای اشاره کرد و گفت که سخت‌ترین تحریم‌هایی که تاکنون وجود داشته را علیه جمهوری اسلامی اعمال کرده و از زمان روی کار آمدن او شرایط در ایران تغییر کرده است.

ترامپ در بخش دیگری از سخنانش از دموکرات‌هایی که گفته‌اند در صورت پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ به توافق هسته‌ای با ایران بازمی‌گردند، انتقاد کرد.

این اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا در حالی مطرح شده است که روزنامه وال استریت ژورنال و خبرگزاری رویترز گزارش دادند که دولت ترامپ قصد دارد نام سپاه پاسداران را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. این نخستین بار است که واشنگتن واحد نظامی یک دولت را به عنوان گروهی تروریستی اعلام می‌کند.

 

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان