کتک زدن زن توسط شوهر راه علاج قرآن برای نجات خانواده است | اسپادانا خبر
 
 
پنجشنبه، 31 خرداد 1403 - 0:28

کتک زدن زن توسط شوهر راه علاج قرآن برای نجات خانواده است

شماره: 7745
Aa Aa

شیخ احمد الطیب می گوید: یکی از قوانین کتک زدن همسر این است که باعث شکستگی استخوان و لطمه زدن به اعضای بدن او نشده و تاثیر روانی برجای نگذارد.

شیخ الازهر در یک برنامه تلویزیونی؛
کتک زدن زن توسط شوهر راه علاج قرآن برای نجات خانواده است

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از شفقنا، «شیخ احمد الطیب» که در برنامه رمضانی خود در تلویزیون مصر سخن می گفت کتک زدن زن توسط شوهر را راه علاج قرآن برای اصلاح و نجات خانواده دانست.

شیخ الازهر با بیان این مطلب در این برنامه گفت: درمانی که قرآن تجویز کرده، کتک زدن نمادین زن به هدف اصلاح است نه کتک زدنی که مستوجب ضرر شود.

وی با تاکید بر اینکه متون قرآن کریم و احکام شریعت اسلامی برای هر زمان و مکانی مناسب است یادآور شد: کتک زدن همسر قوانین و حد و حدودی دارد؛ از جمله شرط های آن این است که باعث شکستگی استخوان و لطمه زدن به اعضای بدن او نشود.

احمد طیب افزود: کتک زدن همسر با دست و همچنین زدن به صورت زنان جایز نیست و این کتک زدن نباید خدشه ای به او وارد کند و نباید تاثیر روانی روی همسر برجای بگذارد. در نتیجه اینجا می بینیم که منظور از کتک زدن، کتک زدن نمادین با مسواک است.

سخنان شیخ الازهر انتقادهای تندی را در محافل مصر به همراه داشته و باعث شده است تا شخصیت های مختلف این کشور از وی انتقاد کنند.

با این حال شیخ احمد طیب در سخنانی پس از این انتقادها گفت: فقه در معرض ظلم قرار می گیرد زیرا کلمه زدن، دارای تاثیر سنگینی بر نفس است و وقتی که سخن از کتک زدن به میان می آید، عامه مردم گمان می کنند هر زدنی را شامل می شود در صورتی که واقعیت این است که زدن در یک حالت مشخص مباح است و درمانی برای یک مشکل فوری است.

وی افزود: اینکه گفته شود زدن همسر جزو حقوق مطلق مرد است در اسلام و قرآن جایی ندارد و عاقلانه هم نیست. زدن در اینجا نمادی برای جریحه دار کردن غرور زن به هدف بقای خانواده و حمایت از آن است.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان