گروه هفت هم به ایران هشدار داد | اسپادانا خبر
 
 
يكشنبه، 31 تير 1403 - 11:41

گروه هفت هم به ایران هشدار داد

شماره: 25677
Aa Aa

رهبران گروه هفت از ایران خواسته اند فعالیت‌های غنی‌سازی هسته‌ای خود را متوقف کند و هشدار داده اند که تحریم‌های تازه‌ای را علیه تهران وضع خواهند کرد؛ غنی‌سازی اورانیوم هیچ توجیه غیرنظامی معتبری ندارد.

سران کشورهای گروه هفت بیانیه صادر کردند؛
گروه هفت هم به ایران هشدار داد

سران گروه هفت ایران را به پیشبرد برنامه هسته‌ای نظامی و همچنین تلاش برای ارسال موشک بالستیک به روسیه متهم کرده و در بیانیه‌ای هشدار دادند که تحریم‌های بیشتری را علیه تهران وضع خواهند کرد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از ایسنا، رهبران گروه هفت از ایران خواستند فعالیت‌های غنی‌سازی هسته‌ای خود را متوقف کند و هشدار دادند که تحریم‌های تازه‌ای را علیه تهران وضع خواهند کرد.

سران کشورهای گروه هفت با طرح این ادعای بی‌اساس که اقدامات هسته‌ای کنونی ایران توجیه غیرنظامی ندارد، هشدار دادند در صورت ادامه‌یافتن برنامه هسته‌ای ایران یا انتقال موشک‌های بالستیک به روسیه، اقدامات جدیدی علیه تهران اتخاذ خواهند کرد.

بر اساس پیش‌نویس یک سند که به رویت خبرگزاری رویترز رسیده سران کشورهای گروه هفت در بیانیه خود از تهران خواسته‌اند آز آن چه تشدید تنش‌ها در حوزه هسته‌ای خوانده‌اند دست برداشته و غنی‌سازی اورانیوم را متوقف کند؛ اقدامی که به ادعای آن‌ها هیچ توجیه غیرنظامی معتبری ندارد.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان