سه شنبه، 8 آذر 1401 - 11:00

شورای نگهبان صحت انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد

شماره: 3576
Aa Aa

پس از بررسی گزارش ها و شکایات واصله در جلسات شورای نگهبان، این شورا صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را مورد تایید قرار داد.

سخنگوی وزارت کشور خبر داد؛
شورای نگهبان صحت انتخابات ریاست جمهوری را تایید کرد

به گزارش اسپادانا خبر، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور گفت: دقایقی پیش نامه شورای نگهبان در خصوص تایید صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری واصل شد.

سخنگوی وزارت کشور افزود: دبیر محترم شورای نگهبان در این نامه اعلام کرده اند که پس از بررسی گزارش ها و شکایات واصله در جلسات شورای نگهبان، این شورا بر اساس ماده 79 قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجموع صحت انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را مورد تایید قرار داده است.

سامانی در پاسخ به این سوال که با تایید صحت انتخابات شکایاتی که نسبت به برگزاری انتخابات به شورای نگهبان ارائه شده است چه سرنوشتی پیدا کرده است گفت: طبق اعلام شورای نگهبان، شکایات و گزارشاتی راجع به فعالیتهای انتخاباتی قبل از روز رای گیری و در روز رای گیری به آن شورا واصل شده بود که برخی از آنها پس از بررسی به مراجع قضایی ارسال شده است.

سخنگوی وزارت کشور ضمن قدردانی از تمامی دست اندرکاران امر انتخابات، بار دیگر خلق این حماسه بزرگ را به ملت شریف ایران تبریک گفت.

منبع/ فارس

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان