سه شنبه، 8 آذر 1401 - 11:30

خانواده کاووس سيدامامی از برنامه ٢٠:٣٠ شکایت کرد

شماره: 4785
Aa Aa

روا نيست تا مراحل حقوقی و قانونی به اتمام نرسيده و اتهام‌ها در دادگاه مسجل نشده است، رسانه ملی تصاويری را چنين بی پروا به نمايش بگذارد.

یکی از وکلای خانواده کاووس سيدامامی خبر داد؛
خانواده کاووس سيدامامی از برنامه ٢٠:٣٠ شکایت کرد

به گزارش اسپادانا خبر، مرگ کاووس سيدامامي بيش از همه، فعالان محيط زيست را شوکه کرده؛ به‌ويژه اينکه پيش از اثبات اتهام‌ها، صداوسيما در همين موضوع مستندي ساخته و پخش کرده است. مستندي که حالا زمينه‌ساز شکايت وکلاي خانواده سيدامامي از برنامه ٢٠:٣٠ شده است.

اين برنامه خانواده سيدامامي را بسيار رنجانده و وکيل خانواده مي‌گويد: «روا نيست تا مراحل حقوقي و قانوني به اتمام نرسيده و اتهام‌ها در دادگاه مسجل نشده است، رسانه ملي تصاويري را چنين بي‌پروا به نمايش بگذارد و مواردي را مطرح کند».

آرش کيخسروي، از وکلاي خانواده کاووس سيدامامي، تأکيد دارد: «بيانيه داده‌ايم و وضعيت پرونده را به‌طور کلي اعلام کرده‌ايم. اقدام صداوسيما و برنامه ٢٠:٣٠ در پخش آن برنامه خلاف نص صريح قانون است و هتک حرمت متوفي و خانواده ايشان محسوب می‌شود. اين اقدام جاي تأمل دارد».

او همچنين گفته: «ما لايحه‌اي تنظيم کرده‌ايم. هنوز هيچ جرمي عليه کاووس سيدامامي به اثبات نرسيده که براي ساخت برنامه و تحت تأثير قراردادن افکار عمومي برنامه تلوزيوني تدوين شود».

منبع/ روزنامه شرق

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان