پنجشنبه، 9 تير 1401 - 14:57

تعقیب و تحقیق اعمال منافی عفت از طریق دستگاه قضا ممنوع است

شماره: 17396
Aa Aa

پاسخ استعلامات حواشی بازی ایران و لبنان هنوز وصول نشده| تاکنون پرونده‌ای پیرامون خشونت علیه بازیگران زن سینما تشکیل نشده و کسی شکایت نکرده است.

«ذبیح‌الله خداییان» سخنگوی قوه قضاییه ایران ؛
تعقیب و تحقیق اعمال منافی عفت از طریق دستگاه قضا ممنوع است

 «ذبیح‌الله خداییان» سخنگوی قوه قضاییه ایران در نشست خبری خود گفت:

برخورد با متجاوزین به اراضی ملی، منابع طبیعی، سواحل رودخانه و دریاها مقطعی نیست و این موضوع در سراسر کشور در دستور کار قرار دارد.

به گزارش اسپادانا خبر و به نقل از میزان، او پیرامون خشونت علیه بازیگران زن سینما گفت:

تاکنون پرونده‌ای در دستگاه قضا در این مورد تشکیل نشده و کسی شکایت نکرده است. هرگونه تعقیب و تحقیق در اعمال منافی عفت از طریق دستگاه قضا ممنوع است مگر اینکه جرم در مرئی و منظر عام صورت گرفته باشد یا شاکی خصوصی داشته باشد و یا با عنف و سازمان یافته باشد. تاکنون چون شکایتی واصل نشده دستگاه قضایی وارد نشده است.

او پیرامون اتفاقات حواشی بازی ایران و لبنان نیز گفت:

جهت شفافیت در شناسایی علل و عوامل این واقعه استعلاماتی صورت گرفته است. تا امروز پاسخ استعلامات وصول نشده است. با تکمیل پرونده چنانچه احراز شود مسئولینی در این خصوص قصوری داشته‌اند متناسب با قصورشان با آنها برخورد می‌شود.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه در ارتباط با موضوع زندانیان و رسیدگی به امور آنها گفت:

حدود 6 هزار و 208 نفر به زندان‌های محل اقامتشان منتقل شده‌اند. در 5 ماه آخر سال 1400، 25 هزار مورد بازدید از زندان داشتیم که سال 1400 نسبت به سال قبل بازدید از زندان ها 40 درصد افزایش پیدا کرد. با کاهش 18 درصدی ورود به زندان ها مواجه بودیم. 80 هزار زندانی مورد عفو و تخفیف مجازات قرار گرفتند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان