شنبه، 4 تير 1401 - 18:39

وزیر بهداشت: میزان افسردگی در ایران دو برابر شده است

شماره: 3255
Aa Aa

جامعه اکنون مملو از این مشکلات است اما متاسفانه گاهی سیاستمداران چشم را بر مسائل می‌بندند و تنها مشکلات را اضافه می‌کنند.

۲۵ درصد مردم کشور به اختلال‌های روانی مبتلا هستند؛
وزیر بهداشت: میزان افسردگی در ایران دو برابر شده است

وزیر بهداشت گفته در ۲۶ سال گذشته میزان افسردگی در ایران دو برابر شده است و مردم قربانی تصمیمات نادرست بعضی از مجموعه‌های سیاست‌گذاریند و امروزه مردم در مسیر ناامیدی قرار دارند.
به گزارش اسپادانا خبر و به گفته حسن قاضی‌زاده هاشمی علاوه بر عوامل ژنتیکی، عوامل بسیار دیگری همچون بیکاری، از دست دادن عزیزان، تصادفات، سوء مصرف مواد منجر به افزایش اختلالات روانی می‌شود. او همچنین اضافه کرده جامعه اکنون مملو از این مشکلات است اما متاسفانه گاهی سیاستمداران چشم را بر مسائل می‌بندند و تنها مشکلات را اضافه می‌کنند.
بر اساس آماری که وزیر بهداشت ارائه کرده در ایران زنان بیشتر از مردان به افسردگی دچار می‌شوند و وضعیت ایران در منطقه از لحاظ میزان افسردگی نسبت به دیگر کشورها نامناسب‌تر است. همچنین استان‌های تهران، فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری به ترتیب بیشترین درصد افسردگی عمیق را دارند.
بر اساس آمار سازمان بهزیستی ۲۵ درصد مردم کشور به اختلال‌های روانی مبتلایند. اضطراب و افسردگی تقریبا دو سوم بیماری روانی را تشکیل می‌دهند.

منبع/ فارس

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان