دادستان نظامی مازندران: سواحل دریا به مراکز فساد و فحشا تبدیل شده | اسپادانا خبر
 
 
دوشنبه، 3 ارديبهشت 1403 - 16:56

دادستان نظامی مازندران: سواحل دریا به مراکز فساد و فحشا تبدیل شده

شماره: 3935
Aa Aa

محمد اسماعیل زارعی می گوید ما در قبال این بی بند و باری و رهاسازی سواحل مازندران چه جوابی به خانواده شهدای خان طومان و مدافعان حرم داریم؟

در سواحل مازندران بخشی از توافق 2030 در حال اجراست؛
دادستان نظامی مازندران: سواحل دریا به مراکز فساد و فحشا تبدیل شده

دادستان نظامی استان مازندران گفت: متأسفانه امروز عده‌ای در سطح خیابان‌ها و مخصوصاً در سواحل دریای خزر امنیت اجتماعی و روانی جامعه را برهم می‌زنند و مروج لاابالی‌گری و اقدامات ضدفرهنگی می‌شوند.

به گزارش اسپادانا خبر به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، حجت الاسلام محمد اسماعیل زارعی با تاکید بر اینکه نحوه برخورد با افراد لاابالی و اقدامات ضد فرهنگی باید دقیق و حساب شده باشد، تصریح کرد: این افراد اکثراً غیربومی هستند و به عنوان مسافر وارد استان می شوند و در ذهنشان تصور درستی از سواحل دریا ندارند و فکر می کنند کاملا آزاد هستند و هیچ قید و بندی در میان نیست.

این مقام مسئول تصریح کرد: از تذکر لسانی و امر به معروف خسته نشوید و تا می توانید تذکر لسانی را بیشتر کنید و اگر کسانی تجری به بی‌حجابی کردند و مروج این اقدام شدند از مقام قضایی محل، کسب تکلیف و با مظاهر علنی فساد و فحشا که جرم مشهود است برخورد قانونی کنید.

وی با ابراز نگرانی از بعضی گزارش‌ها گفت: برخی ها سواحل دریا را که مکان امن و آرامش بخش روح و روان مردم است تبدیل به مراکز فساد و فحشا کرده اند و مسئولان هم سکوت اختیار کرده‌اند.

دادستان نظامی استان مازندران ضمن اشاره به توافق 2030 گفت: متاسفانه در سواحل دریای مازندران بخشی از این توافق در حال اجراست. ما در قبال این بی بند و باری و رهاسازی سواحل مازندران چه جوابی به خانواده شهدای خان طومان و مدافعان حرم داریم.

وی در ادامه با بیان اینکه طبق گفته‌های مراجع قضایی و انتظامی وسیله نقلیه هم می تواند حریم خصوصی باشد و هم نباشد، گفت: اگر جرم مشهود، مثلاً کشف حجاب در وسیله نقلیه صورت گیرد جرم مشهود بوده و اجازه توقف آن وسیله نقلیه را دارید و متخلف در صورت نیاز به مقام قضایی محل معرفی شود.

وی افزود: صندوق عقب یا داشبورد ماشین از جمله حریم‌های خصوصی وسیله نقلیه است و در صورت بازرسی حتماً باید با دستور مقام قضایی و یا اجازه صاحب آن، بازرسی صورت بگیرد.

زارعی تاکید کرد: دادسرای نظامی در مقابله با هنجارشکنان و کسانی که ناامنی روانی و اجتماعی برای جامعه ایجاد می کنند در کنار نیروی انتظامی است و از اقدامات قانونی آن حمایت خواهد کرد.

برچسب ها: 
نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان