يكشنبه، 3 مرداد 1400 - 23:13

آمار مبتلایان به کرونا در ایران از چهارصد هزار نفر گذشت

شماره: 11166
Aa Aa

در ۲۴ ساعت گذشته دو هزار و ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در ایران شناسایی شده و ۱۲۸ بیمار مبتلا جان خود را از دست داده اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران ایران خبر داد؛
آمار مبتلایان به کرونا در ایران از چهارصد هزار نفر گذشت

سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران گفت:

در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۳ شهریور ۱۳۹۹) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،دو هزار و ۸۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و ۹۵۶ نفر بستری شدند و مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴۰۲ هزار و ۲۹ نفر رسید. با فوت ۱۲۸ بیمار کرونای دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شمار جانباختگان بیماری کووید۱۹ به ۲۳ هزار و ۱۵۷ نفر رسید.

به گزارش اسپادانا خبر، سخنگوی وزارت بهداشت گفت:

تاکنون ۳۴۶ هزار و ۲۴۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. ۳۷۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون سه میلیون و ۵۵۹ هزار و ۵۶۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

وی با اعلام اینکه همچنان ۱۳ استان در وضعیت قرمز و ۱۵ استان در وضعیت هشدار کرونا هستند افزود:

استانهای تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز و استانهای آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

نسخه PDF نسخه چاپی ارسال به دوستان